Με το δεξί στη νέα χρονιά ο Σκουφάς

Χάρη σε δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο, ο Σκουφάς δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει των Φιλελλήνων με 0-3.

Με το δεξί μπήκε στη νέα χρονιά ο Σκουφάς Κομποτίου, που επικράτησε στο Πέτα των Φιλελλήνων, με 0-3. Οι φιλοξενούμενοι με δύο γρήγορα γκολ, έπαιξαν με άλλο αέρα, διαχειρίστηκαν το σκορ και έφτασαν σε μια νίκη χωρίς πρόβλημα. Στο 4ο λεπτό, ο Βερλέκης άνοιξε το σκορ, με εκτέλεση φάουλ από πλάγια, με τον Παπαχαρίση να βρίσκει λίγο την μπάλα, όμως αυτή να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1. Το 0-2 ήρθε στο 13ο λεπτό, όταν ο Τσαρακλημάνης βρήκε το νεαρό Μπελή, και εκείνος με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα. Στο 35', οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να τελειώσουν το ματς, όταν κέρδισαν πέναλτι, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Βερλέκης, με την μπάλα όμως να μην του κάνει την χάρη και να καταλήγει στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ιδιαίτερα το Σκουφά, ο οποίος έφτασε στο 0-3 στο 65ο λεπτό, όταν ο Αντωνίου έκανε την ενέργεια από αριστερά, και γύρισε την μπάλα στον Τσαρακλημάνη, που τελείωσε εύστοχα τη φάση, με σουτ. Στο 75ο λεπτό, ο φορ των φιλοξενούμενων έφτασε κοντά σε δεύτερο γκολ, όμως η κεφαλιά του έπειτα από σέντρα του Τάσσου έφυγε άουτ. Στην τελευταία φάση του ματς, και πάλι ο Τσαρακλημάνης εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών, απέφυγε και τον Παπαχαρίση, όμως το πλασέ που επιχείρησε στη συνέχεια σταμάτησε στο δοκάρι, με το 0-3 να παραμένει ως τελικό σκορ για το Σκουφά, που βρίσκεται σταθερά στο κατόπι της Αναγέννησης.

Διαιτητής : Καλικάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Μεσίτι Γιάννης - Βάτος Παναγιώτης

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Παπαχαρίσης, Μπίζας, Παπασπύρος (34' Ζάμπας), Τσουρής, Σταμάτης Ι., Τσέτσος (46' Σιαπάτης), Ροβίνας Η. (46' Γούλας Α.), Γεωργής, Κώστας (68' Ροβίνας Ε.), Βάσιος, Κώτσης Δ.

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Κανταρέλης (46' Μούτσιος), Παπαγιάννης, Κρίκας (57' Μαλτέζος), Σχισμένος, Πέτσας, Θεοδωρής, Τάσσος, Μπελής Γ. (46' Κυριαζής), Τσαρακλημάνης, Αντωνίου (68' Κολιούλης Α.), Βερλέκης