Ματσάρα, άλλα ήττα με 4-3 για τον Καραϊσκάκη Κ19 στην Καλαμαριά

Χορταστικό ήταν το δεύτερο φετινό εκτός έδρας παιχνίδι για την ομάδα Νέων του Καραϊσκάκη, όμως δεν κατάφερε να πάρει κάτι καθώς ηττήθηκε με σκορ 4-3 από τον Απόλλων Πόντου.

Η αρτινή ομάδα ήταν αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ στην αναμέτρηση, όταν ο Αρτέμης ανατράπηκε και κέρδισε πέναλτι, με τον Μαργώνη από την άσπρη βούλα με εκτέλεση αλά Πανένκα να κάνει το 0-1. Οι γηπεδούχοι όμως αφού κατάφεραν να ξεπεράσουν το αρχικό σοκ, ισοφάρισαν στο 19' με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα έφτασαν στην ανατροπή, όταν έπειτα από συρτή σέντρα, ο Μπαλαούρας δεν κατάφερε να μπλοκάρει τη μπάλα και οι αντίπαλοι από κοντά την έσπρωξαν στα δίχτυα για το 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 63ο λεπτό, ήταν η σειρά του Καραϊσκάκη να ισοφαρίσει, με τον Μαργώνη με απευθείας εκτέλεση φάουλ αυτή τη φορά να κάνει το 2-2. Στο 76ο λεπτό όμως, έπειτα από σέντρα από τα δεξιά και πλασέ ο Απόλλων έκανε το 3-2, ενώ στο 85ο λεπτό ήταν οι σειρά των γηπεδούχων να σκοράρουν με απευθείας εκτέλεση φάουλ για το 4-2. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις έπειτα από ωραία συνεργασία, με τον Μαργώνη να παίζει το ένα-δύο με τον Καζέλη που πέρασε δεξιά στον Θέμελη, ο οποίος έσπασε τη μπάλα στα όρια της μεγάλης περιοχής, με τον Καζέλη να αφήνει την μπάλα για τον επερχόμενο Μαργώνη που με ωραίο πλασέ πέτυχε το 4-3, σημειώνοντας χατ-τρικ.

Διαιτητής: Παγώνης (Μακεδονίας)  Βοηθοί: Κωνσταντινίδης (Μακεδονίας) - Αλμπάντης (Μακεδονίας)

Καραϊσκάκης Κ19 (Σφήκας): Μπαλαούρας (Γιαννάκος), Τσαμπάς, Μήτσιος, Γιαννούλης (Ευάγγελου), Παππάς (λ.τρ.Τσίρκας), Γκαναβίας (Θεμελής), Παπαδόπουλος (Πάστρας), Αρτέμης, Καζέλης, Μαργώνης, Ροβίνας