Λευκή ισοπαλία για Καραϊσκάκη στο Καναλάκι

Σε ένα ματς που δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά, ο Καραϊσκάκης αναδείχτηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον Αχέρωντα.

Σε ένα ματς κόντρα σε ομάδα με την οποία τον χωρίζουν δύο κατηγορίες, ο Καραϊσκάκης έδειξε ότι θέλει αρκετή δουλειά και ενίσχυση με εμπειρία στο ρόστερ του, αφού δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά, τον Αχέρωντα στο Καναλάκι, μένοντας στο 0-0, ενώ θα μπορούσε να έχει δεχτεί γκολ, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι και απώλεσαν και πέναλτι. Στο 35ο λεπτό, ο Αχέρων έφτασε κοντά στο γκολ, όμως τόσο ο Νικολάου, όσο και ο Κυριάκης δεν μπόρεσαν να σκοράρουν από κοντά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Καραϊσκάκης ανέβασε την απόδοσή του, χωρίς όμως να βγάλει κάποια φάση.

Στο δεύτερο μέρος, στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Καραϊσκάκης απείλησε με το Μαραθωνίτη που μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά, ενώ οι γηπεδούχοι, είχαν ένα φάουλ του Κυριάκη από καλή θέση που έφυγε άουτ. Στο 64ο λεπτό, από γύρισμα του Μανιώτη, ο Ντόκος στόπαρε, έκανε το ανάποδο ψαλίδι, όμως ο Μπουργάνης με τη βοήθεια του δοκαριού του στέρησαν ένα εντυπωσιακό γκολ. Ένα λεπτό μετά, νέο σουτ του Κυριάκη σταμάτησε στον Μπουργάνη. Στο 80ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Φετεινίδη, όμως η εκτέλεση του Βέρμπη, κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ. Στα τελευταία λεπτά, η ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα (πρώην γυμναστή του Καραϊσκάκη και ελπιδοφόρου νέου κόουτς) έψαξε το γκολ της νίκης, ο Καραϊσκάκης αμύνθηκε και κράτησε το "μηδέν" στην άμυνα, όμως έχει ακόμα δρόμο.

Διαιτητές : Ζιώγας Αθ.  Βοηθοί: Ζιώγας Αλ. - Φίτσας

Αχέρων Καναλακίου (Τζιάρρας) : Κωνσταντάκος, Ζδράβος, Βασιλειάδης, Βασιλάκης, Φράγκος, Μανιώτης, Κυριάκης, Γεωργάκης, Νικολάου, Ντόκος, Εμβραϊζογλου
έπαιξαν και οι : Λουκούμης, Μπαλαούρας, Μώκος, Πότσης, Κωνσταντίνου, Τάτσης, Βέρμπης

Καραϊσκάκης (Μπέλας) : Σοϊλεμέζογλου, Παπανίκου, Τάμπας, Γιαννιώτης, Χατζηδίμπας, Ρεμπάγκουκα, Νταλακούρας, Γυφτοκώστας, Δερμιτζάκης, Γαλεάδης, Τσούτσης
έπαιξαν και οι : Σταματόπουλος, Παππάς, Ενγκομπά, Φετεινίδης, Μπουργάνης, Λουίς Φελίπε, Μαραθωνίτης, Δεινόπαπας, Μαργώνης, Καζέλης

Θα υπάρξει πλούσιο φωτορεπορτάζ, καθώς και βίντεο με τις δηλώσεις των προπονητών και τα στιγμιότυπα με του παιχνιδιού.