Λευκή ισοπαλία για Δόξα και Μέλισσα

Στο 0-0 έμειναν στο γήπεδο "Γ. Γιολδάσης", η γηπεδούχος Δόξα με τη Μέλισσα.

Στην ισοπαλία χωρίς τέρματα, έμειναν στο παραδοσιακό ντέρμπι της πόλης, Δόξα και Μέλισσα στο γήπεδο "Γ. Γιολδάσης". Οι γηπεδούχοι με την ισοπαλία αυτή έχασαν την ευκαιρία, να πλησιάσουν σε απόσταση αναπνοής την ΑΕΞ που ηττήθηκε, ενώ με τη σειρά της η Μέλισσα έφερε την 3η ισοπαλία της στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια της. Στο 14ο λεπτό, σουτ του Σιλιόγκα από καλή θέση, αποσόβησε με διπλή προσπάθεια ο νεαρός Χούσος, που είχε σταθερή παρουσία, ενώ στο 26ο λεπτό, ο Μπασιούκας με τη σειρά του είχε καλό σουτ που πέρασε εκτός εστίας. Τελευταία φάση του πρώτου μέρους, μια προβολή στο δεύτερο δοκάρι, από το Σιλιόγκα, που σταμάτησε και πάλι στο Χούσο.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έφτασαν πιο κοντά στο γκολ, στο 58ο λεπτό, όταν από πάσα του Μπασιούκα, το τελείωμα του Σιλιόγκα σταμάτησε στο δοκάρι. Η Μέλισσα έκανε με τη σειρά της αισθητή την παρουσία της επιθετικά, με δύο σουτ του Τσίκου που έφυγαν άουτ, για να φτάσει κοντά στο γκολ, η Δόξα, στο 74ο λεπτό, με προβολή του Μπασιούκα, να σταματά και πάλι στο δοκάρι του Χούσου. Στο 86ο λεπτό, σουτ από πλάγια του Θανάση κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, για να φτάσουμε στο 91ο λεπτό, όταν η Μέλισσα λίγο έλειψε να φτάσει σε νικητήριο γκολ, όταν ο Κακοχρήστος έφυγε από την άμυνα, προσπάθησε να κρεμάσει το Νάση, όμως εκείνος μπλόκαρε την μπάλα, και το 0-0 παρέμεινε.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Αθανασίου Άγγελος - Αλευρή Κωνσταντίνα

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Βελαέτης, Πατσαβούρας, Αράπης, Στέργιος, Τυρολόγος, Οικονόμου (61' Μπιθυκούκης), Παπαλάμπρης (80' Κάλλιας), Θανάσης, Μπασιούκας, Σιλιόγκας

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Χούσος, Μπέκας, Μπασιαδήμας, Σακκάς, Πολύζος, Σαγάνης, Κακοχρήστος, Τσίκος, Δάσκαλος (81' Θεοδώρου), Στασινούλας, Τσόγκας (78' Σταμούλης)