Κυπελλούχος και στον Πειραιά ο Στέφανος Οικονόμου

Νικητής αναδείχθηκε στην κατηγορία του ο νεαρός αθλητής του ΣΠΑ "Τλασίμαχος ο Αμβρακιώτης".

Νικητής και κυπελλούχος αναδείχθηκε ο Στέφανος Οικονόμου στην κατηγορία των 43 kg (παμπαίδων) στο “1ο Κύπελλο Πυγμαχίας” που διοργάνωσε χθες (7/7) με επιτυχία ο Ολυμπιακός υπό την αιγίδα της ΕΟΠ, συμπληρώνοντας τρεις κατακτήσεις κυπέλλων από την αρχή του έτους, σε Θεσσαλονίκη, Ηλιούπολη και Πειραιά (40, 41.5 και 43 kg). Ο νεαρός αθλητής επικράτησε στον τελικό του Γιώργου Γεωργάντζα του ΓΝΟΝ Άρης. Ο Σύλλογος Πυγμαχίας Άρτας "Τλασίμαχος ο Αμβρακιώτης" συμμετείχε και στους αγώνες επίδειξης με τους αθλητές Παύλο Σιδεράκη και Δημήτρη Μπέλλο, ενώ ο Μάξιμος Μίχαλτσουκ ηττήθηκε από τον Αβράαμ Γάντζο του Ηρακλή Αγ. Αναργύρων και έλαβε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία των 81 kg (ανδρών), σε έναν αγώνα που κατά γενική ομολογία άξιζε κάτι καλύτερο. Η διοίκηση της ομάδας έδωσε συγχαρητήρια στον προπονητή της Γιώργο Μίχο και σε όλη την ομάδα για την εμφάνιση, συνοδευόμενα με ευχές για υγεία και δύναμη σε όλους για την επερχόμενη θερινή προετοιμασία του αγωνιστικού τμήματος.