Κλείδωσε θέση στα μπαράζ ο Ολυμπιακός Καλοβάτου

Τη θέση του στα μπαράζ ανόδου, κλείδωσε ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, μετά τη νίκη με 2-0 επί του ΠΑΣ Κομμένου.

Σημαντική νίκη πήρε ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, κόντρα στον υπολογίσιμο ΠΑΣ Κομμένου 1943, με 2-0. Με τη νίκη αυτή, οι γηπεδούχοι κλείδωσαν την παρουσία τους στα μπαράζ ανόδου, και στα εναπομείναντα ματς θα προσπαθήσουν να βελτιώσουν τη συγκομιδή τους στην έναρξή τους. Το 1-0 σημείωσε για τους νικητές στο 17ο λεπτό, ο Σαλτογιάννης που βοήθησε σημαντικά με την έλευσή του, έπειτα από ασίστ του Κωλέτσου. Στο 49ο λεπτό, και πάλι ο Κωλέτσος βρήκε τον Τζίμα μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, και ο τελευταίος έγραψε το τελικό 2-0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να απειλήσουν με ένα δοκάρι του Νάτσιου στο 80ο λεπτό, με το τελικό 2-0 να παραμένει.

Η διοίκηση των φιλοξενούμενων, εξέδωσε ανακοίνωση για τις άγιες μέρες του Πάσχα : "Το Δ.Σ. του Π.Α.Σ. Κομμένου 1943 εύχεται σε όλον τον κόσμο, τους αθλητές και παράγοντες του ποδοσφαίρου, τους φίλους του αθλητισμού και της ομάδας μας, τους απανταχού Κομμενιώτες, τους χορηγούς μας, καλή Μεγάλη εβδομάδα, καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα".

Διαιτητής : Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί : Γεωργούλας Βαλάντης - Τράμπας Θωμάς

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Τσόγκας) : Παππάς, Τζιανούμης, Σμύρης, Παπακώστας, Ρώσσιος, Τόλης, Κωλέτσος (86' Μάρης), Σαλτογιάννης (90' Κάτσινος), Ράμα Α. (83' Ντόκορος), Θεμελής, Τζίμας (90' Σφήκας)

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης) : Κόπανος, Πάνος, Πανακούλιας, Κοντογιάννης, Τζοβάνος, Λάμπρος (55' Παπαχρήστος), Παππάς (86' Κοσμάς Ν.), Σπύρου Π. (88' Τσιρογιάννης), Κοσμάς (84' Τσίνας), Κατσούλης, Νάτσιος