Κέρδισε και εκτός τον ουραγό Κερκυραϊκό η Άρτα Handball

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα απέναντι στον ουραγό Κερκυραϊκό, αυτή τη φορά εκτός έδρας, πέτυχε η Άρτα Handball.

Η αρτινή ομάδα πήρε από το δεύτερο κιόλας δεκάλεπτο σημαντικό προβάδισμα στο σκορ και έφτασε σε μία εύκολη νίκη απέναντι στον γηπεδούχο Κερκυραϊκό με 21-28. Αξίζει να σημειωθεί ότι από την Άρτα Handball βρήκαν δίχτυα οι 9 από τους 13 αθλητές που ταξίδεψαν στην Κέρκυρα, ενώ πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Φωτιάδης με 7 γκολ.

Διαιτητές: Λινάρδος - Νικολαΐδης

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-4, 3-7, 3-10, 6-13, 6-14 (ημίχρονο), 8-16, 10-19, 12-21, 14-20, 15-24, 21-28

Πέναλτι: 1/1 - 0/1

Δίλεπτα: 3-7  Κόκκινη κάρτα: Γείτονας 54:49'' (τρία δίλεπτα)

Κερκυραϊκός (Κούρκουλος): Κουρτέσης 3, Καλούδης, Κυριακίδης Δ. 1, Ξενίδης, Χατζηπαρασίδης 1, Ζέρβας 2, Κυριακίδης Α. 1, Μπούας 7, Αγαθός 2, Μπόχτης, Παπατριανταφύλλου, Κοντογιώργης, Σπίγγος, Μπάμπουρας 4, Γιαννακάς, Γιανναράς

Άρτα Handball (Παπαγιώτου): Νάκης, Κωνσταντίνου 3, Βουρλόκας 2, Κώστας, Γείτονας 2, Σάτος, Μπούκας 1, Μπισκανάκης 1, Μακρής 5, Μπίζγκα 4, Φωτιάδης 7, Βαρέλης 3, Λάμπρου