Καταστροφικό α' ημίχρονο και ήττα για τον Πρωτέα στη Νάουσα

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι στη Νάουσα η αρτινή ομάδα, που πλέον στρέφει την προσοχή της στο επόμενο εντός έδρας παιχνίδι με το Κιλκίς.

Στα πρώτα 15 λεπτά το παιχνίδι ήταν ντέρμπι (7-7), όμως στα επόμενα δέκα λεπτά η αρτινή ομάδα έπαθε ένα ανεξήγητο μπλακ άουτ το οποίο της στοίχησε, καθώς οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 10-2 πήραν σημαντικό προβάδισμα 8 τερμάτων στον αγώνα, με την αρτινή ομάδα να μειώνει σε 17-11 για το ημίχρονο. Στην επανάληψη, οι παίκτες του Πρωτέα προσπάθησαν και κατάφεραν να μειώσουν σε 28-26, όμως στο τέλος η ομάδα της Νάουσας κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα και να πάρει τη νίκη με 31-29.

Διαιτητές: Καζαντζίδης - Αναστασίου

Πεντάλεπτα: 3-3, 4-5, 7-7, 12-7, 17-9, 17-11 (ημχ), 19-15, 20-17, 23-19, 25-22, 28-26, 31-29

Δίλεπτα: 2-4  Πέναλτι: 2/4 – 2/4

Ζαφειράκης Νάουσας (Παπουτσής): Βλάχος 5, Χατζηγεωργίου 8, Ρότζιος 2, Πετρίδης 1, Μήτσικας 5, Καραμπέλκος 5, Τζουβάρας, Καραβίτης, Βραχιολίδης, Πινακούδης, Σιαμίδης 1, Σιούλης, Μάτιτζα, Μάντζιος 1, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας

Πρωτέας Άρτας (Τσέλιος Γ.): Γεωργαλής, Τσέλιος Π. 6, Τλούπας, Κίτσος 1, Τσέλιος Ν. 2, Τσέλιος Γ., Μπίζγκα 5, Γιαννόπουλος 7, Καντσής 1, Ρίζος, Κουμαραδέλης 7

Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής Α2 Ανδρών (Βόρειος Όμιλος)

Άρης Θ. - Αρίων Πτολεμαΐδας   24-32
Φαίακας Κέρκυρας - Απόλλων Καλαμαριάς   31-19
Ζαφειράκης - Πρωτέας Άρτας   31-29
ΓΑΣ Κιλκίς- Αρχέλαος Κατερίνης   26-18