"Καταιγίδα" η Καμπή, παρέσυρε τα Τζουμέρκα

Εντυπωσιακή ήταν η ΑΕ Καμπής, που επιβλήθηκε του ΑΟΚ Τζουμέρκων με 7-0.

Καταιγιστική ήταν κόντρα στον ΑΟΚ Τζουμέρκων η ΑΕ Καμπής, φιλοδωρώντας τον ούτε λίγο ούτε πολύ, με 7 τέρματα. Οι γηπεδούχοι ήταν σε εξαιρετική μέρα επιθετικά, κόντρα σε μία από τις χειρότερες άμυνες ωστόσο του Πρωταθλήματος, και υποδέχονται με ανεβασμένη ψυχολογία, μεσοβδόμαδα, την πρωτοπόρο Φλωριάδα. Πριν το γκολ, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όμως ο Παππάς τελευταία στιγμή έκοψε. Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό, όταν από σέντρα του Στέργιου, ο Τζούκας με τακουνάκι έγραψε το 1-0, για να έρθει 5 λεπτά μετά ο Μπεζεβέγκης με δυνατό σουτ και να γράψει το 2-0. Το 3-0 σημείωσε στο 38ο λεπτό ο Μουστακλής με κοντινό πλασέ, κλείνοντας έτσι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ανέλαβαν δράση ο Καρράς με το νεοεισελθόντα Βασίλη Λάκκα, που με δύο προσωπικά τέρματα ανέβασαν το δείκτη του σκορ σε πολύ υψηλά επίπεδα. Στο 50ο λεπτό, ο Λάκκας με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραμπούλα, ενώ στο 65' ο Καρράς με ωραία ατομική προσπάθεια και πλασέ ανέβασε το δείκτη στο 5-0. Στο 72ο λεπτό, ο Λάκκας σημείωσε το δεύτερό του γκολ, με νέο σουτ έξω από την περιοχή, για να φτάσουμε στο 80ο λεπτό, όταν και έκλεισε το σκορ ο Καρράς, με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να περισώσουν ότι μπορούν από το τελικό σκορ, έχοντας μια υποψία ευκαιρίας στο δεύτερο μέρος, την οποία "καθάρισε" ο Μπέτσας.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Κυριακού Χρήστος - Λάμπρου Χάρης

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Σταμούλης (80' Λάκκας Ξ.), Στέργιος, Παππάς, Ντούπης, Μπέτσας, Καρράς, Βλάρας (82' Ευαγγέλου), Μπεζεβέγκης, Μουστακλής, Τζούκας (50' Λάκκας Β.), Μπανιάς (70' Ζαχαρης)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κολοκύθας) : Καραμπούλας, Τσέτσος, Κάτσινος, Κωνσταντινίδης, Σπανός, Στύλιος, Γάτας, Κατσάνος Γ., Διονύσης, Πλεύρης Ν., Βόιδαρος (40' Κατσάνος Κ.)