Ήττα σε ματς-θρίλερ για την Κ19 του Καραϊσκάκη

Παρά το γεγονός πως πέτυχε μεγάλη ανατροπή, ο Καραϊσκάκης Κ19 γνώρισε την ήττα από τον Απόλλωνα Λάρισας με 3-4.

Ούτε σήμερα κατάφερε να πάρει το πρώτο της τρίποντο η ομάδα Κ19 του Καραϊσκάκη, που γνώρισε την ήττα εντός έδρας από τον Απόλλωνα Λάρισας με 3-4, σε ματς-θρίλερ. Η αρτινή ομάδα έχασε σωρεία ευκαιριών στο πρώτο μέρος, με τους Ροβίνα, Καζέλη, Κούση και Μαργώνη, με την άμυνα όμως να μην μπορεί να αντιμετωπίσει τον ταχύτατο Βαγενά, που αφού απείλησε σε μία-δύο περιπτώσεις, άνοιξε το σκορ αφού απέφυγε και τον Μπούκα στο 39ο λεπτό. Πέντε λεπτά μετά, σε πανομοιότυπη φάση έφυγε πάλι στο σπριντ από τους αμυντικούς, και σκόραρε για το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έμειναν νωρίς με δέκα παίκτες, και ο Καραϊσκάκης μείωσε σε 1-2, χάρη σε πέναλτι του Μαργώνη. Ο Βαγενάς στο 64ο λεπτό, πέτυχε χατ-τρικ σκοράροντας πάλι στην κόντρα, για να πετύχει την ολική ανατροπή στη συνέχεια ο Καραϊσκάκης, αρχικά μειώνοντας με κεφαλιά του Κούση στο 77ο λεπτό και εν συνεχεία ισοφαρίζοντας στο 81' με πλασέ στην κίνηση του Μαργώνη από σέντρα του Ροβίνα. Οι φιλοξενούμενοι αν και με παίκτη λιγότερο, κατάφεραν να σοκάρουν την αρτινή ομάδα, στις καθυστερήσεις, με τον Παπαγεωργίου να φεύγει στην κόντρα και να σημειώνει το γκολ της νίκης για την ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 3-4.

Διαιτητής : Μπούμπας (Ηπείρου) Βοηθοί : Γκέλης (Ηπείρου) - Χατζηπαναγιώτης (Ηπείρου)

Καραϊσκάκης (Σφήκας) : Μπούκας, Μήτσιος, Θεμελής (46΄ Αρτέμης), Παππάς Δ., Νούτσος, Χύσο (46΄ Κακιώνης), Μάρκος, Καζέλης (69΄ Ευαγγέλου), Ροβίνας, Μαργώνης, Μαργώνης