Ήττα με 4-1 από τη Μλάντοστ για τον Καραϊσκάκη

Αν και προηγήθηκε με 0-1, ο Καραϊσκάκης ηττήθηκε από τη σέρβικη Μλάντοστ, με 4-1, σε φιλικό ματς.

Το πρώτο του δυνατό φιλικό ματς, έδωσε σήμερα το απόγευμα ο Καραϊσκάκης, κόντρα στη σέρβικη Μλάντοστ, ομάδα Α' κατηγορίας με 4-1. Η αρτινή ομάδα στάθηκε αξιοπρεπώς, όμως στα τελευταία λεπτά δέχτηκε δύο γκολ, που ανέβασαν το δείκτη του σκορ. Στο 15' ο Χουάντερσον κράτησε το "μηδέν" για την εστία του, ενώ στο 23' ακυρώθηκε αμφισβητούμενο, τέρμα του Σταματή. Στο 30' ο ίδιος παίκτης σούταρε άουτ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, μετά από εναλλαγή Κορέλα, Ναζίμ, ο Ντοναλντόνι σκόραρε για δεύτερο σερί ματς, γράφοντας το 0-1. Στο 40ο λεπτό, ο Σταματής σούταρε λίγο άουτ, ενώ ένα λεπτό μετά, οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο τετ α τετ.

Στην επανάληψη, η Μλάντοστ έβγαλε αντίδραση, και ισοφάρισε στο 48ο λεπτό, για να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 65', με 2-1. Στο 75ο λεπτό, ο Σταματής απώλεσε νέα ευκαιρία, για να σημειώσουν δύο ακόμα τέρματα οι Σέρβοι, στο 85ο λεπτό, με πέναλτι για το 3-1, και ακόμη ένα στις καθυστερήσεις για το τελικό 4-1.

Καραϊσκάκης (Τζουκάνοβιτς) : Χουάντερσον (76' Μπότσαρης), Τάμπας, Μπεκατώρος (80' Πάνος), Φαν Ίπερεν (55' Γλυνός), Κλιγγόπουλος, Ναζίμ (70' Ζιώβας), Δερμιτζάκης, Βαφειάδης, Σταματής, Κορέλας (80' Καζέλης), Ντοναλντόνι (80' Φετεινίδης)