Ήττα και μικρός Τελικός για τις Παγκορασίδες του Γ.Σ. Άρτας

Σε ήττα υποχρέωσε ο Ηρακλής Ιωαννίνων την τοπική μας ομάδα με 3-0, στον ημιτελικό του Πρωταθλήματος Παγκορασίδων.

Την ήττα γνώρισε το τμήμα Παγκορασίδων του Γ.Σ. Άρτας από τον Ηρακλή Ιωαννίνων με 3-0, στον ημιτελικό του ηλικιακού πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Δ.Α.Κ. Πρέβεζας.

Στο 1ο σετ, η τοπική ομάδα παρουσιάστηκε στο γήπεδο έχοντας μεγάλα κενά στην υποδοχή και την άμυνα, δίνοντας την ευκαιρία στην Γιαννιώτικη ομάδα να καθαρίσει το σετ χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία με 25-05.

Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ του παιχνιδιού, παρά τη βελτίωση του Γ.Σ. σε επίθεση και άμυνα, ο Ηρακλής επιβλήθηκε χάρη στις αποτελεσματικές άμυνες και αντεπιθέσεις κερδίζοντας το σετ με 25-16.

Στο 3ο σετ, το παιχνίδι ήταν δίπλα-δίπλα στο σκορ μέχρι τα μισά του σετ, όμως τα συνεχόμενα χαμένα σέρβις της Αρτινής ομάδας έδωσαν το προβάδισμα στον Ηρακλή, ο οποίος κατέκτησε τελικά το σετ με 25-19

Γ.Σ. Άρτας: Θεοδώρα Πορτοβάρα, Θεοδώρα Βαρέλη, Κατερίνα Γκούμα, Έλενα Σεντόρη, Μελιτίνα Παπαδημητρίου, Αγγελική Σάρκα, Αμαλία Πορτοβάρα, Χριστίνα Λαινά, Ζωή Ζυγούρη και Δέσποινα Κόκκινου.

Διαιτητές: κ.κ. Γκοργκόλης, Νάσσης.