Ήττα για τον Καραϊσκάκη, στην Αγυιά από την Παναχαϊκή

Την ήττα με 2-0 γνώρισε στην έδρα της Παναχαϊκής, ο Καραϊσκάκης, σε φιλικό ματς.

Την ήττα γνώρισε ο Καραϊσκάκης στην Αγυιά, από την Παναχαϊκή, σε φιλικό παιχνίδι, που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα. Σε ένα ματς που διεξήχθη υπό ισχυρό άνεμο, δυσχεραίνοντας τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών, οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο ματς, στο 13ο λεπτό, όταν ο Μουστακόπουλος βρήκε τον Κουσκουνά, όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Σοϊλεμέζογλου. O Καραϊσκάκης απάντησε στις ευκαιρίες στο 23', με τον Τσούτση να κάνει εξαιρετική ατομική ενέργεια και να σουτάρει, με τον Κολοβούρη όμως να αποκρούει, ενώ στην επαναφορά, ο Γαλεάδης αστόχησε. Στο 27ο λεπτό, η Παναχαϊκή απείλησε με ωραίο φάουλ του Τσερούτι, που ανάγκασε το Σοϊλεμέζογλου σε δύσκολη επέμβαση, ενώ εξαιρετικές αντιδράσεις είχε ο γκολκίπερ του Καραϊσκάκη και σε σουτ στα τέλη του πρώτου μέρους, από τους Μασούρα και Κουσκουνά, κρατώντας το "μηδέν" για την εστία του ως την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Σταμόπουλος πάσαρε, ο Αραβίδης άφησε έξυπνα και ο Κουσκουνάς τελείωσε τη φάση, για το 1-0. Μόλις δύο λεπτά αργότερα, η Παναχαϊκή διπλασίασε τα τέρματά της, όταν ο Σταμόπουλος, από δημιουργός έγινε σκόρερ, γράφοντας το 2-0 με δυνατό σουτ, έπειτα από συνεργασία με τον Αραβίδη. Στο 62ο λεπτό, η αρτινή ομάδα έβγαλε αντίδραση, και έφτασε κοντά στη μείωση του σκορ, όμως το ωραίο σουτ του Κορέλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σούλη, ενώ ένα λεπτό αργότερα, ο Μπουργάνης εξουδετέρωσε το σουτ του Πάνου. Στο 67ο λεπτό, ο Καραϊσκάκης που έψαξε το γκολ, έφτασε εκ νέου μια ανάσα από το να σκοράρει, όμως ο Δεινόπαπας στην πρώτη επαφή του με την μπάλα, την έστειλε από πολύ κοντά, άουτ, με το κεφάλι, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπανίκου. Στο 75ο λεπτό, ο Πάνος για τους γηπεδούχους σούταρε άουτ, ενώ στο 81ο λεπτό, ο Καραϊσκάκης έχασε ακόμα μια ευκαιρία, όταν από ωραία ενέργεια του Γυφτοκώστα και γύρισμα, ο Δερμιτζάκης εντελώς αμαρκάριστος δεν μπόρεσε να βρει εστία, από το πέναλτι. Τα τελευταία λεπτά κύλησαν χωρίς φάση, με τον Καραϊσκάκη να μένει επιθετικά στο "μηδέν" και να ηττάται με 2-0.

Διαιτητής : Ανδριανός Κ.  Βοηθοί : Ανδριανός Μ. - Ζούλης Π.

Παναχαϊκή (Ελευθερόπουλος) : Κολοβούρης (46′ Σούλης), Σταμόπουλος, Λαρρέα (60′ Πατάπης), Μαρκοπουλιώτης, Πάνος, Μουστακόπουλος, Ανάκογλου (86′ Παπαχρονόπουλος), Τσερούτι (71′ Σκεπετάρης), Κουσκουνάς (60′ Παπαδόπουλος), Μασούρας (46′ Μπάτροβιτς), Αραβίδης

Καραϊσκάκης (Μπέλας-Αργυρίου) : Σοϊλεμέζογλου (46' Μπουργάνης), Παπανίκου, Τάμπας (88′ Φετεινίδης), Γιαννιώτης, Φαν Ίπερεν, Χατζηδίμπας (λ.τρ. 33′ Κορέλας / 88’ Ενγκομπά), Τσούτσης (60′ Δερμιτζάκης), Ναζίμ (55′ Ρεμπάγκουκα), Μαραθωνίτης (65′ Δεινόπαππας), Γαλεάδης (46' Γυφτοκώστας), Νταλακούρας