Ήττα για τον Εθνικό στην Κατερίνη

Νέα ήττα γνώρισε ο Εθνικός Φιλιππιάδας, αυτή τη φορά στην Κατερινή από τον Πιερικό, με 1-0.

Την περιγραφή του παιχνιδιού σας προσφέρει το συνεργείο:
ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛ/ΚΑ ΑΥΤ/ΤΩΝ - ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ - ΥΓΡΑΕΡΙΟΚΙΝΗΣΗ (Zavoli) -
ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ (Hellas Service)
ΕΔΡΑ : ΙΜΑΡΕΤ ΑΡΤΑΣ - ΕΛΕΟΥΣΑ ΤΗΛ. 2681072338

Υγραεριοκίνηση για full injection κινητήρες από 599 € αποκλειστικά στο συνεργείο
Παπατσίμπας.

Την ήττα με 1-0 γνώρισε από τον Πιερικό, στην Κατερίνη ο Εθνικός Φιλιππιάδας, χάνοντας κι άλλο έδαφος στη βαθμολογία, χωρίς ωστόσο να απειλείται ακόμα από τις ομάδες της ουράς. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και κυνήγησαν ένα γκολ, με τους Μπαλογιάννη και Μπαστάνη όμως να μην μπορούν να σκοράρουν στο πρώτο 20λεπτο. Ο Πιερικός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων, και απάντησε στις ευκαιρίες με το Συμεωνίδη να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 42' ήρθε η καλύτερη φάση του ματς, με το Σεχολάρι να παίρνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ και να τραντάζει το δοκάρι του Τρανουλίδη.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη τους ευκαιρία, όταν ο Τσιώμης βρήκε το Σεχολάρι, και ο τελευταίος πλάσαρε τον Τρανουλίδη για το 1-0. Ο ίδιος παίχτης πέντε λεπτά μετά, λίγο έλειψε να διπλασιάσει τα τέρματά του, όμως το ωραίο σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, με το Συμεωνίδη να νικιέται στο ριμπάουντ από τον Τρανουλίδη. Ο Εθνικός είχε την τελευταία μεγάλη φάση στο ματς, όταν ο Μπαλογιάννης βρέθηκε σε πολύ πλεονεκτική θέση, όμως το σουτ του κοντραρίστηκε από αμυντικούς και η μπάλα απομακρύνθηκε, με το 1-0 να παραμένει και τον Πιερικό να κατακτά μια νίκη γοήτρου.

Διαιτητής : Ρούσσης Δημήτρης  Βοηθοί : Αναστασίου Αλέξανδρος - Σακκάς Παναγιώτης

Πιερικός (Ζιώγας) : Σοϊλεμέζογλου, Γελαδάρης, Μπαρούτας, Νταντίνης, Κραγιόπουλος, Συμεωνίδης (80' Καρτσαμπάς), Λούγκος,Τσιώμης (90' Ηλιάδης), Σεχολάρι, Παπαδόπουλος, Παρράς (30' Κοκονόζι).

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιάννος) : Τρανουλίδης, Μαλάτος, Ντανάι, Μανιώτης, Τσιφλίδης, Δημουλάς (69' Παπακίτσος), Μπαστάνης, Μιχάλης, Άτσκα, Μπαλογιάννης, Κουμπής