Ήττα για τη Φλωριάδα από τον Πανλευκάδιο

Την ήττα με 1-2 γνώρισε η Φλωριάδα από τον Πανλευκάδιο σε φιλικό ματς.

Με το ίδιο σκορ που είχε ηττηθεί από τον Απόλλωνα Γλυκορίζου ηττήθηκε η Φλωριάδα στο γήπεδο της Ράχης, που παρ' ότι προηγήθηκε με 1-0, έχασε εν τέλει με 1-2. Το σκορ για τους τυπικά γηπεδούχους άνοιξε ο Λεκάνης στο 10ο λεπτό με κεφαλιά, για να απαντήσει δέκα λεπτά αργότερα στην κόντρα επίθεση ο Καρέλης για τον Πανλευκάδιο. Τη νίκη πήραν τελικά οι Λευκαδίτες στο 80ο λεπτό, χάρη σε κεφαλιά του Φλούδα, υποχρεώνοντας τη Φλωριάδα στη δεύτερη φιλική ήττα της.

ΑΟ Φλωριάδα (Γιάννος) : Ψαρράς, Ζάχαρης, Γκανάρας, Τσιφλίδης, Κακιώνης, Τσελά, Φελέκης, Λεκάνης, Τσαγκαλίδης, Ντος Σάντος, Ρομπίνιο
έπαιξαν και οι : Παστρωμάς, Κότσι, Μπίζας, Καραδήμας, Πανέτας, Γκαναβίας, Κασελούρης, Παρράς

Πανλευκάδιος (Κατηφόρης) : Λιάσκος, Παππάς, Χριστοδούλου, Κοκκόλης, Κολοβός, Θεοχάρης, Φλούδας, Κούτσικος, Αργυρός, Γαζής, Καρέλης
έπαιξαν και οι : Βλάχος, Τσιάβος, Παναγιωτόπουλος, Θεριανός, Κατωπόδης, Παναγιώτου Β., Παναγιώτου Φ., Παπαδόπουλος, Τζόλος, Τουργέλης