Ήττα για το Σκουφά στο πρώτο φιλικό

Την ήττα με 2-0 γνώρισε από τον Αμφίλοχο ο Σκουφάς Κομποτίου, στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι.

Το πρώτο του φιλικό παιχνίδι έδωσε σήμερα στην Αμφιλοχία, ο Σκουφάς Κομποτίου, κόντρα στον τοπικό Αμφίλοχο, με αρκετές απουσίες, και γνώρισε την ήττα με 2-0. Η αρτινή ομάδα, για την οποία έπαιξαν και τα νέα πρόσωπα, άρχισε καλά, και στο 5ο λεπτό ο Κυριάκης σημάδεψε το δοκάρι. Στο 10ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απάντησαν στις ευκαιρίες, με τον Τσιούνη να αστοχεί από θέση τετ α τετ. Στο 25ο λεπτό, ο Αμφίλοχος απώλεσε νέα μεγάλη ευκαιρία, με το Νάκο να αστοχεί σε κενή εστία. Τελικά, στο ημίωρο ήρθε το 1-0 για τους γηπεδούχους, όταν ο Θεοδωρής ανέτρεψε το Νάκο, και ο Τσιούνης από τα 11 βήματα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σκουφάς πραγματοποίησε πολλές αλλαγές, με νεαρούς παίχτες, και στο 50' ο Καζέλης με πλασέ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Πέντε λεπτά μετά, ο Νικολογιάννης από θέση μέσα αριστερά, έγραψε το 2-0 για τον Αμφίλοχο, με το Σκουφά στη μόνη καλή φάση που είχε να μειώσει να έχει νέο δοκάρι στο 80ο λεπτό, και πάλι με τον Κυριάκη με ωραία ενέργεια.

Αμφίλοχος (Παπαχρήστος) : Μανιάτης, Δράκος, Κορομηλάς, Κοκώνης, Μακρής, Καλοκαίρης, Τσιούνης Απ., Κοντογιάννης, Τσιούνης Π., Νάκος, Τόσκα
στο β' έπαιξαν και οι : Μπεκατώρος, Νικολογιάννης, Κοκώνης Σ., Τσενάλντο, Ζοτάι, Λίλα, Κοσσυφίνης

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Παπαχρήστος, Τσιάπαλης, Παπαγιάννης, Σχισμένος, Θεοδωρής, Βερλέκης, Χριστογιάννης, Κυριάκης, Παρράς, Νταλάκας, Σταμούλης
στο β' έπαιξαν και οι : Μαλαμής, Μούτσιος, Καζέλης, Κασσελούρης, Ραμάι, Κολιούλης Αλ., Κολιούλης Κ., Βλάχος, Κρίκας, Παγώνης