Ήττα από το Θεσπρωτικό για την Άνω Πόλη

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με 2 στα 2 στο πρωτάθλημα, όμως μετά το παιχνίδι του Σαββάτου μόνο ο ΑΓΟ Θεσπρωτικού συνεχίζει με το απόλυτο, παρέα με την ΑΕ Καναλακίου.

Το 3 στα 3 πέτυχε το Σάββατο στο κλειστό της Φιλιππιάδας, η ομάδα του Θεσπρωτικού καθώς επικράτησε του ΓΣ Άρτας "Άνω Πόλη" με 71-67. Ήταν ένα ματς με διακυμάνσεις στο σκορ, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 5-0 και τους φιλοξενούμενους με ένα σερί 8-0 να επιστρέφουν, και το τέλος του 1ου δεκαλέπτου να βρίσκει μπροστά τον ΑΓΟΘ με 16-11. Στο 2ο δεκάλεπτο η Άνω Πόλη ανέβασε στροφές και με επιμέρους σκορ 12-22, πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με 28-33. Στο β' ημίχρονο αν και η αρτινή ομάδα κατάφερε να αυξήσει τη διαφορά στο +7, πολύ γρήγορα έχασε το προβάδισμα, με το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει στο 49-45 υπέρ των γηπεδούχων. Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο ΑΓΟ Θεσπρωτικού ανέβασε τη διαφορά στο 35' σε 66-57 και παρά την αντεπίθεση των παικτών της Άνω Πόλης κράτησε το προβάδισμα και έφτασε στη νίκη με 71-67.

Διαιτητές: Ντάγκας - Αθανασίου

Δεκάλεπτα: 16-11,28-33, 49-45, 71-67

ΑΓΟ Θεσπρωτικού (Βασιλείου): Βενετίκας 1, Κόκκαλης, Παπαδιώτης 5(1), Μπιστιόλας 35(5), Μήτρος, Τσάτσος 17, Καραγιαννης, Τσόλης 14(4), Ζούπας, Αθανασίου, Ματσίκας