Ισόπαλοι χωρίς τέρματα ο Δίας με τα Ρακούν

Στο "μηδέν" κόλλησαν στο χτεσινό μεταξύ τους παιχνίδι ο Δίας με τα Ρακούν.

Ισόπαλοι χωρίς γκολ, αναδείχτηκαν στο χτεσινό παιχνίδι μεταξύ τους, ο Δίας Κωστακιών με τα Ρακούν, με το Δία, να χάνει βαθμούς, μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες φάσεις να σκοράρουν, όμως τα Ρακούν είχαν τις κλασικότερες ευκαιρίες, καθώς και δύο δοκάρια. Στο 10ο λεπτό ο Μούστο απείλησε πρώτη φορά όμως το σουτ του έφυγε λίγο άουτ, ενώ δέκα λεπτά μετά ίδια τύχη είχε και σουτ του Χουσάιλα που άλλαξε πορεία. Ο Δίας είχε μέχρι την ανάπαυλα ακόμη ένα άστοχο σουτ του Μούστο, ενώ τα Ρακούν από τη μεριά τους, είχαν δύο ακίνδυνα σουτ με τον Αλεξίου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δίας είχε νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο δύο καλές στιγμές με τους Μούστο και Λάλο να μην μπορούν να σκοράρουν από καλή θέση, ενώ στο 70' ο Μίκροβας από πολύ καλή θέση δεν μπόρεσε να βρει εστία. Τρία λεπτά μετά, ο Λάλος είχε νέα φάση για γκολ, για να φτάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν τα ακίνδυνα μέχρι εκείνη τη στιγμή Ρακούν, δημιούργησαν σοβαρές ευκαιρίες, και παραλίγο να "κλέψουν" τη νίκη. Στο 80', από φάουλ του Παλιούρα, ο Αλεξίου με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Παλιούρας αυτή τη φορά με απευθείας εκτέλεση, είδε την μπάλα και πάλι να βρίσκει στο δοκάρι, με τη βοήθεια ωστόσο και του αντίπαλου γκολκίπερ. Στο τελευταίο λεπτό, τα Ρακούν είχαν νέα πολύ καλή στιγμή, με το Μακρή να φεύγει μόνος στην κόντρα, όμως τελευταία στιγμή να κοντράρεται από αμυντικό και να μην τελειώνει τη φάση, με το 0-0 να παραμένει.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Τράμπας Θωμάς - Λιάππης Νίκος

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Ρούμπος, Νάσκαρης, Βασιλάκης, Σίμος, Θεοδώρου, Μίκροβας, Μπολιεράκης (57' Λάλος), Χουσάιλα, Μούστο, Κωλέτσος (70' Ντόμος)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Ζήσης, Μόσιαλος, Σακκάς, Τυρολόγος, Γκαρτζονίκας (73' Καλαντζής), Γεωργούλας, Αλεξίου, Γαλανός (80' Καραγκούνης), Παλιούρας, Μακρής