Ισόπαλο με 1-1 το Εθνικός-Πύδνα (video)

Embed video:

Παρακολουθήστε στο βίντεο του Σταύρου Κώστα το πέναλτι με το οποίο προηγήθηκε ο Εθνικός Φιλιππιάδας.

Την περιγραφή του παιχνιδιού σας προσφέρει το συνεργείο:
ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛ/ΚΑ ΑΥΤ/ΤΩΝ - ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ - ΥΓΡΑΕΡΙΟΚΙΝΗΣΗ (Zavoli) -
ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ (Hellas Service)
ΕΔΡΑ : ΙΜΑΡΕΤ ΑΡΤΑΣ - ΕΛΕΟΥΣΑ ΤΗΛ. 2681072338

Υγραεριοκίνηση για full injection κινητήρες από 599 € αποκλειστικά στο συνεργείο
Παπατσίμπας.

Η ομάδα του Εθνικού αν και είχε το μεγαλύτερο βαθμολογικό κίνητρο στο ματς της Φιλιππιάδας, δεν κατάφερε τελικά να πανηγυρίσει το τρίποντο της νίκης. Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις, ο Εθνικός κατάφερε να προηγηθεί στις αρχές του β' ημιχρόνου (48'), με τον Μπαλογιάννη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, σε πέναλτι που κέρδισε ο Κουμπής. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με κεφαλιά του Κυπαρίσση στο 72', μετά από σέντρα και αδράνεια των αμυντικών, καθώς σηκώθηκε μόνος του και εκτέλεσε τον Τρανουλίδη. Πριν την ισοφάριση οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές ευκαιρίες για το 2-0, από ισάριθμα χτυπήματα φάουλ του Μανιώτη, με τους Τσουλιάη και Ντανάϊ από πολύ κοντά να μην βρίσκουν δίχτυα. Στο 79' ο Τσαρτσαρής αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη-κόκκινη κάρτα του διαιτητή κ. Ματσούκα, με αποτέλεσμα η ομάδα του να ολοκληρώσει το παιχνίδι με δέκα παίκτες, αλλά και την ομάδα του Εθνικού να μην μπορεί στα τελευταία λεπτά να εκμεταλλευτεί αυτή την αριθμητική ανισορροπία.

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας) Βοηθοί: Καλύβας (Αιτωλοακαρνανίας) - Λυσσάρης (Αιτωλοακαρνανίας)

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιάννος): Τρανουλίδης, Μαλάτος (89’ Χαριτόπουλος), Ντανάϊ, Μανιώτης, Τσιφλίδης, Λέντζος, Μπαστάνης, Τσουλιάης, Παπακίτσος, Μπαλογιάννης, Κουμπής

Πύδνα Κίτρους (Τοκατλίδης): Πατσιογεώργος, Καραγκούνης, Kola, Τσαρτσαρής, Σαμουηλίδης, Πιαστόπουλος, Καθάριος (71’ Λαζαρίδης), Ιορδανίδης, Παπαδημητρίου (90’ Κωστίκος), Κυπαρίσσης, Ντόσης