Ισοπαλία στο τοπικό ντέρμπι για Ακροποταμιά και Αγ. Παρασκευή

Στο 1-1 έμειναν Ολυμπιάδα και Ακράτητος στο μεταξύ τους ματς για τη 17η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΑ.

Ισόπαλο έληξε το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον Ακράτητο και την Ολυμπιάδα, για τη 17η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΑ. Η Ολυμπιάδα παραμένει στην τετράδα, αν και όλα δείχνουν πως δε θα έχουμε μπαράζ και ο Αίας Ράχης θα βγει απευθείας στην Α' ΕΠΣΑ. Στο 15ο λεπτό, σουτ του Κ. Δήμου κόντραρε και έφυγε κόρνερ, για να έρθει το 0-1 στο 23ο λεπτό, μετά από σέντρα του Μπέτσα και κεφαλιά του αειθαλή Δ. Δήμου. Ο Ακράτητος ανέβηκε και απείλησε με σουτ του Φάκου, που μπλόκαρε ο Λάμπρου, ενώ στο 35' η κεφαλιά του Κώστα έφυγε άουτ. Στο 44ο λεπτό, ο Κούσης απείλησε για την Ολυμπιάδα, με το σουτ του να σταματά στο Λάμπρου.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πίεσαν και είχαν φάσεις με τους Πάνο και Καλεύρα, που έφυγαν όμως άουτ, ενώ για την Ολυμπιάδα, το σουτ του Κ. Δήμου μπλόκαρε ο Τατσιόπουλος. Στο 69ο λεπτό, ήρθε η ισοφάριση για τον Ακράτητο, όταν μετά από παράλληλη μπαλιά, ο Καλεύρας αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, πλάσαρε εύστοχα, για το 1-1. Οι ομάδες στη συνέχεια έπαιξαν χωρίς σκοπιμότητες, ψάχνοντας το νικητήριο γκολ, με την Ολυμπιάδα να έχει ως καλύτερη φάση μια κεφαλιά του Δ. Δήμου και την Ακροποταμιά, στο 85ο λεπτό, να φτάνει κοντά στο γκολ, με το Ρίζο να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά και το 1-1 να παραμένει.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Αλευρή Κων/να - Δημητρόπουλος Γιάννης

Ακράτητος Ακροποταμιάς : Τατσιόπουλος, Χελάς, Μπίτζος, Κώστας, Μπόνιος, Σμύρης, Παπανδρέου, Ρίζος, Καλεύρας, Φάκος, Μηλιώνης (62' Πάνος)

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος) : Λάμπρου, Λιώλης, Πανής, Μπέτσας, Παχούλας, Ντιβέρης, Ράπτης, Δήμος Κ., Δήμος Δ., Κούσης, Παπαγιάννης