Ισοπαλία σε εντυπωσιακό ματς για Αχιλλέα και Ολυμπιάδα

Στην ισοπαλία με 3-3 έμειναν στην Αγία Παρασκευή, η τοπική Ολυμπιάδα με τον Αχιλλέα Νεοχωρίου.

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι και γεμάτο εναλλαγές συναισθημάτων, η Ολυμπιάδα υποδέχτηκε τον Αχιλλέα Νεοχωρίου, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται γκολ και βαθμούς, καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλες με 3-3. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να καθαρίζουν το ματς με χατ-τρικ του Κωσταδήμα, όμως με αντεπίθεση διαρκείας, οι γηπεδούχοι πέτυχαν σπουδαία ανατροπή, παίρνοντας έστω το βαθμό της ισοπαλίας. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 16ο λεπτό, με τον Κωσταδήμα να εκμεταλλεύεται λάθος στο κέντρο, να φεύγει απέναντι από το Λάμπρου και να το νικά για το 0-1. Η Ολυμπιάδα απάντησε με σημαντική ευκαιρία, όταν ο Πανής από καλή θέση σημάδεψε το δοκάρι του Σιαπέρα.

Ο Αχιλλέας στο δεύτερο μέρος πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, όταν σε φάση διαρκείας στο 47' στην περιοχή της Ολυμπιάδας, ο Κωσταδήμας με κοντινό σουτ έγραψε το 0-2 για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι απάντησαν σχετικά γρήγορα, με τον Κούση με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ να γράφει το 1-2 στο 57', για να φτάσουν κοντά στην ισοφάριση με κεφαλιά του Δήμου που σταμάτησε στο δοκάρι. Σα να μην έφτανε αυτό, ο Αχιλλέας, έφτασε στο 1-3, όταν ο Κωσταδήμας εκμεταλλεύτηκε κακή εκτίμηση του Λάμπρου και χωρίς πρόβλημα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι παρά το γεγονός πως βρέθηκαν με δύο γκολ πίσω, πάλεψαν το ματς, και μείωσαν σε 2-3 στο 80ο λεπτό, όταν ο Τζελιλάι βρήκε το Δήμο και εκείνος με πολύ ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στο "παραθυράκι" του Σιαπέρα, πετυχαίνοντας ένα εξαιρετικό σε εκτέλεση γκολ για το 2-3. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό, όταν ο Μπέκιος κέρδισε πέναλτι, ο Τζελιλάι εκτέλεσε και νικήθηκε από το Σιαπέρα, με τον Παπαγιάννη όμως στην επαναφορά να τελειώνει τη φάση, γράφοντας το 3-3 σε ξέφρενους πανηγυρισμούς για τους γηπεδούχους, ένα σκορ που δεν έμελλε να αλλάξει μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Λάμπρου Χάρης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Πανής, Παπαθανασίου, Παχούλας, Σμύρης, Παπαμιχαήλ (83' Μπέκιος), Τζελιλάι Λ., Δήμος (90'+ Μπόνιος), Κούσης (78' Σταμούλης), Τζελιλάι Τζ., Παπαγιάννης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Σιαπέρας, Αρτένις, Σπύρου, Τολιάκης, Κουντούρης, Στόγια, Κολιός, Πλακιάς (90' Λιάπουρας), Δήμος (60' Δήμου), Κωσταδήμας, Γκυζέλης (70' Κολιογιάννης)