Ισοπαλία και στο Αμύνταιο ο Σκουφάς

Τέταρτη ισοπαλία σε πέντε ματς για τον Σκουφά Κομποτίου.

Στο α' ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν μία άκαρπη υπεροχή στο ματς χωρίς να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη φάση. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε στα πρώτα λεπτά, με τους αμυντικούς του Σκουφά να κάνουν καλά τη δουλειά τους. Ο Σκουφάς εντούτοις με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού θα μπορούσε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Παρράς έκλεψε τη μπάλα και με σουτ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Περπερίδη. Στα υπόλοιπα λεπτά οι παίκτες του Ερμή πίεσαν την ομάδα του Κομποτίου, αλλά οι αμυντικοί και ο πολύ καλός Παπαχρήστος καθάριζαν όποια φάση ήταν απειλητική για την εστία τους, έστω και την τελευταία στιγμή. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-0, με την ομάδα του Σκουφά να παίρνει ένα πολύτιμο βαθμό σε μία δύσκολη έδρα, όμως παρέμεινε κάτω από την επικίνδυνη ζώνη.

Διαιτητής: Καρατέρπος (Κοζάνης)  Βοηθοί: Εμμανουλήλ (Κοζάνης) - Βογδόπουλος (Κοζάνης)

Σκουφάς Κομποτίου: Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Σχισμένος, Πέτσας, Παπαγιάννης, Παππάς, Βερλέκης, Ασπροματίτης (46' Τάσσος), Χρηστογιάννης (80' Θεοδωρής), Νταλάκας (88' Τσιάπαλης), Σταμούλης (56' Παρράς)