Ισοπαλία και ανοιχτοί λογαριασμοί για Πέτα και Γλυκόριζο

Στο 1-1 έμειναν Φιλέλληνες Πέτα και Απόλλωνας Γλυκορίζου, στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου.

Ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει του επαναληπτικού αγώνα, άφησαν Απόλλωνας Γλυκορίζου και Φιλέλληνες Πέτα, αφού έμειναν στο 1-1 στο Πέτα. Οι γηπεδούχοι στο 8ο λεπτό άνοιξαν το σκορ, όταν ο Ροβίνας επιχείρησε σέντρα σουτ, και η μπάλα κατέληξε στο απέναντι "παραθυράκι", για το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με το Γρηγορίου να νικιέται από το Γεροδήμο, ο οποίος μπλόκαρε στη συνέχεια και το σουτ του Τριαντάφυλλου. Στο 20ο λεπτό, ο Γρηγορίου βγήκε φάτσα με το Γεροδήμο, ο οποίος όμως το νίκησε σε τετ α τετ. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 32ο λεπτό, με σουτ του Κώτση που μπλόκαρε ο Μπόλης, καθώς και στο 38ο λεπτό με σημαντικότερη στιγμή, όταν ο Κατέρος πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ, με τον Μπόλη με διπλή επέμβαση να μπλοκάρει δύσκολα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη καλή στιγμή έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, σημειώνοντας ένα σημαντικό εκτός έδρας γκολ, όταν ο Κορέλης πήρε σκαστή κεφαλιά, και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα του Γεροδήμου, για το 1-1. Ο γκολκίπερ του Πέτα αντέδρασε σωστά στο 65ο λεπτό, παραχωρώντας κόρνερ σε σουτ του Δήμου ενώ στην αντίπερα όχθη, ο Μπόλης, έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Τσάκαλου, στο 71'. Δύο λεπτά αργότερα, ο Σταμάτης πλησίασε σε δεύτερο γκολ για τους Φιλέλληνες, όμως από πλεονεκτική θέση σούταρε λίγο άουτ, ενώ στην επόμενη φάση στην κόντρα επίθεση, ο Δήμος πλάσαρε τον εξερχόμενο Γεροδήμο, που όμως το σταμάτησε με τα πόδια. Οι δύο ομάδες αν και θέλουν τη θέση στον τελικό, έπαιζαν ανοιχτά, προσφέροντας αρκετές φάσεις. Στο 85ο λεπτό, για τους γηπεδούχους ο Σταμάτης απείλησε εκ νέου, όμως το σουτ του έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια, ενώ στην τελευταία φάση του ματς, ο Βλάχας σούταρε άουτ, για τον Απόλλωνα, που ωστόσο έχει μικρό προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Δημητρόπουλος Γιάννης

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Γεροδήμος, Μπίζας, Γεωργής, Τσουρής, Κατέρος, Σαμαρτζής (46' Αθανασιάδης), Βάσιος, Ροβίνας (46' Τσέτσος), Σταμάτης, Τσάκαλος, Κώτσης (79' Σφήκας)

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Μπόλης, Τριαντάφυλλος, Χαϊντάρι, Κατσιγιάννης, Γιώτης, Κασελούρης, Τομουτζόγλου (78' Παππάς), Δεληκούρας (46' Βλάχας), Κορέλης, Δήμος Χ., Γρηγορίου (88' Μουζακίτης)

Φωτορεπορτάζ του παιχνιδιού, αργότερα...