Ισοπαλία χωρίς τέρματα για Κομμένο και ΑΕΚΠ

Στο 0-0 έμειναν ο ΠΑΣ Κομμένου με την ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών στο ματς που έκλεισε τη 14η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΑ.

Ισοπαλία χωρίς τέρματα για Κομμένο και Κιρκιζάτες στο ματς που έκλεισε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής στην Α' ΕΠΣΑ. Oι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες φάσεις για γκολ, με την ΑΕΚΠ από τη μεριά της να διεκδικεί τις πιθανότητές της, έχοντας και δοκάρι. Στο 15ο λεπτό, ο Κατσούλης βγήκε σε θέση τετ α τετ απέναντι από το Σταύρου, όμως πλάσαρε άουτ, με το Σερέτη να έχει για τις Κιρκιζάτες σημαντική ευκαιρία στο 22ο λεπτό, σημαδεύοντας το δοκάρι. Στο 30ο λεπτό, ο Κωσταδήμας δοκίμασε το πόδι του, όμως ο Σταύρου μπλόκαρε σταθερά, ενώ τρία λεπτά μετά, το σουτ του Κοσμά έφυγε άουτ. Η τελευταία φάση του πρώτου μέρους ανήκε και πάλι στους γηπεδούχους, με το σουτ του Παππά όμως να βρίσκει αντίδραση από το Σταύρου και το 0-0 να παραμένει.

Στο δεύτερο μέρος, το Κομμένο συνέχισε να ψάχνει το γκολ, χωρίς όμως να δείχνει αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια. Στο 50ο λεπτό, το σουτ του Κατσούλη, απόκρουσε και πάλι ο Σταύρου, ενώ στο 55ο λεπτό, ο Ρίζος βρέθηκε σε πολύ καλή θέση, όμως το τελείωμά του έφυγε λίγο άουτ. Στο 62ο λεπτό, ο Χ. Γκαναβίας σούταρε, με το Σταύρου να το νικά, με τον τερματοφύλακα της ΑΕΚΠ να είναι σε μεγάλη μέρα και να σταματά και το σουτ του Κοσμά στο 72ο λεπτό, που βρέθηκε σε καλή θέση από πάσα του Ρίζου. Στο 90ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κατσούλης στο δεύτερο δοκάρι προσπάθησε να σκοράρει με τους αμυντικούς να απομακρύνουν στη γραμμή, ενώ στην κόντρα επίθεση λίγο έλειψε η ΑΕΚΠ να "κλέψει" το ματς, όμως ο Ψεύτης νικήθηκε από το Σταμάτη. Η ΑΕΚΠ τελείωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω δεύτερης κίτρινης που δέχτηκε ο Μπασδέκης.

Διαιτητής : Αναγνωστάκης Παύλος (Πρέβεζας/Λευκάδας)  Βοηθοί : Ζήκας (Πρέβεζας/Λευκάδας) - Σαρλής Χρήστος

ΠΑΣ Κομμένου (Μπαλάτσας) : Σταμάτης, Ντάμας, Γεωργούλας (46' Πανακούλιας), Γιάννενας, Γκαναβίας Ν. (49' Γκαναβίας Χ.), Κοσμάς, Παππάς Γ., Ρίζος, Ανδρέας, Κατσούλης, Κωσταδήμας

ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών (Κωνσταντινίδης) : Σταύρου, Σκαλτσογιάννης, Πλούμπης, Σιαφάκας, Μαρέτας, Ντούλας, Σερέτης, Χασκής, Μπέλλος (66' Μπασδέκης), Κοντός, Μπουζάνης (74' Ψεύτης)