Ισοπαλία για Σελλάδες και Πέτα πριν τα play-off

Ισοπαλία με 1-1 για την ΑΕ Σελλάδων και τους Φιλέλληνες Πέτα, στην τελευταία αγωνιστική πριν τα play-off.

Ισόπαλο ήταν το αποτέλεσμα του παιχνιδιού ανάμεσα στην ΑΕ Σελλάδων και τους Φιλέλληνες Πέτα, που διεξήχθη στο Πέτα, για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Β' ΕΠΣΑ με τυπικά γηπεδούχο την πρώτη. Πλέον οι ομάδες ετοιμάζονται για αγώνες play-off, όπου θα διεκδικήσουν τις πιθανότητές τους για τον τίτλο ή τη 2η προνομιούχο θέση, που θα οδηγήσει σε άνοδο στην Α' ΕΠΣΑ, αντιμετωπίζοντας οι μεν Σελλάδες τα Ρακούν με πλεονέκτημα έδρας, ενώ οι Φιλέλληνες θα αντιμετωπίσουν την Ολυμπιάδα εκτός έδρας. Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο μέρος, κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τις Σελλάδες να έχουν μια σχετική υπεροχή και να την κεφαλαιοποιούν φτάνοντας στο γκολ, στο 42ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Μπουζάνη, ο Ζιώγος βρέθηκε στην περιοχή και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0.

Στην επανάληψη, οι τυπικά φιλοξενούμενοι Φιλέλληνες ανέβασαν την απόδοσή τους και έψαξαν την ισοφάριση, και ευτύχησαν να φέρουν νωρίς το ματς στα ίσα, καθώς στο 48ο λεπτό, ο Κώτσης κέρδισε πέναλτι, και ο Σφήκας που ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. ΟΙ Σελλάδες προσπάθησαν να ανακτήσουν το προβάδισμά τους, και είχαν μια καλή στιγμή στο 70ο λεπτό, με το Βίτσιο να κάνει ωραία ενέργεια και παράλληλη σέντρα που πέρασε από όλους. Οι Φιλέλληνες είχαν με τη σειρά τους τις φάσεις τους και στο 85ο λεπτό, ο Κώτσης με πολύ καλό μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ, με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Σιατής Κωνσταντίνος

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου) : Μακρής, Κατσάνος, Μπουζάνης, Λάκκας (75' Καλύβας), Παπαδημητρίου, Ντούλας, Παπαγεωργίου (75' Πλατσούκας), Πεταλάς (57' Ντάλας), Ζιώγος (57' Κολοβός), Μπέκας (57' Γκίζας), Βίτσιος

Φιλέλληνες Πέτα (Ρούσσας) : Μπίζας, Ευθυμίου Ηλ. (84' Λάλος), Γούλας, Ξάνθος, Γεωργής, Ευθυμίου Β. (46' Ντιβέρης), Κώτσης Δ., Σφήκας, Τάγκας, Μακρής (84' Παπασπύρου), Κώτσης Α.