Ισοπαλία για Πέτα και Ανέζα

Ακόμα ένα βαθμό πήρε το Πέτα που είχε την ευκαιρία να πάρει το ματς με την Ανέζα όμως οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.

Στο 1-1 έμειναν σήμερα στο Πέτα οι τοπικοί Φιλέλληνες με την Ανέζα, με τους γηπεδούχους να έχουν καλές στιγμές στο τέλος να γυρίσουν το ματς και να το πάρουν. Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος ήταν πιο κινητικοί, με το Πέτα να απειλεί πρώτο στο 20ο λεπτό με αδύναμο σουτ του Κώτση που σταμάτησε στον Τσαμπά. Η Ανέζα απάντησε στο 28ο λεπτό με κεφαλιά του Ρούμπου από κοντά που σταμάτησε στον Παπαχαρίση, ο οποίος στο 35ο λεπτό είπε για δεύτερη φορά "όχι" στον παίκτη της Ανέζας που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι πήραν νωρίς προβάδισμα στο σκορ, καθώς στο 48ο λεπτό, ο Κοτρότσιος με δυνατό σουτ έγραψε το 0-1 για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το παιχνίδι, όμως η Ανέζα πλησίασε και σε δεύτερο γκολ στο 55ο λεπτό, όταν ο Ρούμπος βρέθηκε ξανά σε πλεονεκτική θέση όμως ο Παπαχαρίσης φώναξε και πάλι "παρών". Στο 71ο λεπτό, ο νεοεισελθών Σταμάτης προειδοποίησε με μακρινό σουτ που έφυγε άουτ, για να πετύχει το 1-1 δύο λεπτά αργότερα, όταν έπειτα από σέντρα, με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι Φιλέλληνες ανέβηκαν ψυχολογικά, και στο 80ο λεπτό, έφτασαν μια ανάσα από την ανατροπή, όμως του σουτ του Γεωργή σταμάτησε στο δοκάρι. Ο ίδιος παίκτης είχε νέα μεγάλη ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του στο 90ο λεπτό, όμως το σουτ του έφυγε λίγο άουτ, και οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Παπαχαρίσης, Μπίζας, Πούλιος (33' Κατέρος), Γούλας, Ζάμπας, Τσέτσος (70' Σταμάτης), Ροβίνας, Γεωργής, Σιαπάτης (70' Σεϊμένης), Βάσιος (46' Κώστας), Κώτσης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς, Χουλιάρας, Ρώσσος, Ρώσσιος Γ., Μυτικιώτης, Στεργίου, Ζώης, Σιώζος Μ. (64' Ιωάννου), Ρούμπος, Τσαμπάς Π., Ντούλας (23' Κοτρότσιος)