Ισοπαλία για Καμπή και Κλειδί (pics)

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, ΑΕ Καμπής και ΑΟ Κλειδίου, μοιράστηκαν τους βαθμούς, μένοντας στο 1-1.

Ένα παιχνίδι-διαφήμιση για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο της πόλης μας, διεξήχθη σήμερα στην Καμπή, με την τοπική ομάδα να αναδεικνύεται ισόπαλη με τον ΑΟ Κλειδίου, με 1-1. Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές φάσεις για μεγαλύτερο σκορ, και σίγουρα κερδισμένοι ήταν εκείνοι που το επέλεξαν για να περάσουν το σαββατιάτικο μεσημέρι τους. Το Κλειδί μπήκε δυνατά, και μόλις στο 1ο λεπτό, ο Μίγδος έφυγε σε τετ α τετ από λάθος του Θάνου, όμως πλάσαρε άουτ. Η Καμπή απάντησε στο 5', με τον Παππά να σουτάρει από καλή θέση λίγο άουτ. Στο 14ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι, σε μια φάση που ο Δράκος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, για διαμαρτυρία. Ο ΑΟΚ παρ' ότι με παίκτη λιγότερο, πίεσε και στο 19', ο Μπαλαδήμας είχε εκτέλεση κόρνερ, που ανάγκασε το Γεροδήμο σε δύσκολη επέμβαση. Ο ίδιος παίκτης σούταρε άουτ στο 21ο λεπτό, ενώ ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Μίγδου ένα λεπτό αργότερα, καθώς και το φάουλ του Μπαλαδήμα και πάλι, στο 25ο λεπτό. Στο 34ο λεπτό, δύο σουτ των Αντωνίου και Μίγδου δεν απείλησαν την εστία του Γεροδήμου, για να φτάσουμε στο 42' όταν η Καμπή φάνηκε μετά από ώρα, με τους αμυντικούς όμως να διώχνουν σε κόρνερ, πριν ο Νίκαρης γίνει επικίνδυνος. Λίγο πριν την ανάπαυλα, επήλθε αριθμητική ισορροπία στο ματς, καθώς ο Πλακιάς με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αποχώρησε από το γήπεδο. Το ημίχρονο έφυγε με μια άστοχη κεφαλιά του Μίγδου από φάουλ του Δήμου, με τους φιλοξενούμενους να είναι σαφώς ανώτεροι, όμως να μην μπορούν να σκοράρουν.

Στην επανάληψη, ο ΑΟΚ μπήκε και πάλι δυνατά, όμως η κεφαλιά του Μίγδου στο 49', μετά από κόρνερ του Δήμου σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο Μπαλαδήμας σούταρε άουτ. Ο Μίγδος έψαχνε το γκολ, και στο 55ο λεπτό, επιχείρησε με εντυπωσιακό γυριστό να σκοράρει, όμως ο Γεροδήμος μπλόκαρε, ενώ ένα λεπτό μετά, το φάουλ του Μουσιωτίτσα για την ΑΕΚ, κατέληξε άουτ. Το γκολ, που άξιζε το Κλειδί, με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, το βρήκε στο 57ο λεπτό, με τον Αντωνίου να εκμεταλλεύεται την απόκρουση του Θάνου σε πρώτο χρόνο, και να γράφει το 0-1. Οι γηπεδούχοι βγήκαν άμεσα στην επίθεση ψάχνοντας την ισοφάριση, και στο 61ο λεπτό είχαν τη σημαντικότερή τους στιγμή, όταν ο Νίκαρης έβγαλε το Δήμο σε θέση για γκολ, όμως εκείνος σούταρε πάνω από τα δοκάρια. Στο 65' το Κλειδί απάντησε στις φάσεις, με το Φελέκη να σουτάρει, και το Γεροδήμο να βγάζει δύσκολα στην κλειστή γωνία. Στο 71', η Καμπή απείλησε με τον Γκότσε να σουτάρει λίγο πάνω από το δοκάρι, μετά από απομάκρυνση της άμυνας του ΑΟΚ, για να έρθει τελικά η ισοφάριση για τους γηπεδούχους στο 77ο λεπτό, όταν ο Δήμος μοίρασε στο Νίκαρη, που αφού απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, πλάσαρε τον εξερχόμενο Μπόνια, γράφοντας το 1-1 για την ομάδα του. Το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά άνοιξε, με την Καμπή να φτάνει κοντά στην ανατροπή σε φάση τετ α τετ, όμως το Μουσιωτίτσα να κόβεται τελευταία στιγμή. Στις καθυστερήσεις, η ΑΕΚ έφτασε μια ανάσα από το γκολ της νίκης, όμως ο Μπόνιας νίκησε σε τετ α τετ το Μουσιωτίτσα, ενώ για τον ΑΟΚ, ο Δήμος είχε ένα σουτ που πέρασε πάνω από τα δοκάρια, με το σκορ να παραμένει στο 1-1.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Τσιώρης Παναγιώτης

ΑΕ Καμπής (Τρούλλης) : Γεροδήμος, Στέργιος, Θεοδώρου, Θάνος, Τζουμάκας Κ. (31' Τζουμάκας Δ.), Πλακιάς, Μουσιωτίτσας, Γκότσε, Δήμος, Παππάς (89' Σταμάτης Δ.), Νίκαρης (83' Τζούκας)

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας) : Μπόνιας, Χάρος (55' Φελέκης), Μανιφάβας Β., Μανιφάβας Στ., Μπαλαδήμας (66' Πέτσας), Κατσαρός, Δήμος Π., Βασιλάκης (79' Δήμος Στ.), Δράκος, Αντωνίου, Μίγδος