Ισοπαλία για Ανέζα και Καμπή

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχτηκαν Ανέζα και Καμπή, στο μεταξύ τους ματς για την 6η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΑ.

Τρίτο συνεχόμενο ματς χωρίς ήττα για την Ανέζα που είχε ξεκινήσει με 0 στα 3 και σήμερα κράταγε ακόμα μια νίκη μέχρι το τελευταίο τέταρτο, όμως η Καμπή, με τον κο Θεοδώρου για πρώτη φορά στον πάγκο, κατάφερε να βρει γκολ και να πάρει την ισοπαλία. Στο πρώτο ημίωρο οι μόνες αξιόλογες φάσεις ήταν δύο σουτ του Β. Νίκου, που έφυγαν το πρώτο άουτ, και το δεύτερο σταμάτησε στο Γεροδήμο. Η Καμπή απείλησε στο 41ο λεπτό, με τον Π. Δήμο με εξουδετερωμένο το Ρώσσιο από πλάγια αστοχεί, για να ανοίξει το σκορ η Ανέζα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, όταν ο Λ. Ρώσσιος εκτέλεσε φάουλ, ο Γεροδήμος απόκρουσε, όμως στην επαναφορά, ο Μητσαράς ήταν εκεί για να γράψει το 1-0 για τους γηπεδούχους, από κοντά.

Στην επανάληψη, η Καμπή προσπάθησε να φέρει νωρίς το ματς στα ίσα, όμως το σουτ του Πλακιά στο 50ο λεπτό, σταμάτησε στο Β. Ρώσσιο. Η Ανέζα με τη σειρά της στο 58' είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της, όμως ο Θειόπουλος μετά από πάσα του Ρώσσιου, νικήθηκε από το Γεροδήμο, ενώ στο 64ο λεπτό, από παράλληλα μπαλιά του Άκη Παππά, ο Ρούμπος έστειλε την μπάλα άουτ. Τελικά, η ΑΕΚ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 74ο λεπτό, όταν μετά από μπαλιά του Πλακιά και αδυναμία της άμυνας να απομακρύνει, ο Πάνος Δήμος βγήκε σε θέση τετ α τετ, και νίκησε το Ρώσσιο, γράφοντας το 1-1. Τελευταία φάση στο ματς, στο 80ο λεπτό, ένα σουτ του Πλακιά, που σταμάτησε στο Ρώσσιο, με το Γόγολο στην επαναφορά να στέλνει την μπάλα άουτ, χάνοντας την ευκαιρία να πετύχει την ολική ανατροπή για την ομάδα του. Μελανό σημείο του αγώνα, ο σοβαρός τραυματισμός του Δημήτρη Σταμάτη στο 20' στο γόνατο, και όλοι εύχονται στον παίκτη της Καμπής περαστικά και γρήγορα πίσω στους αγωνιστικούς χώρους.

Διαιτητής : Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Βαρέλης Βασίλης

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Ρώσσιος Β., Σκορίλας (82' Κωτσαρίνης), Παππάς Φ., Μητσαράς (46' Ρούμπος), Μυτικιώτης, Γεροκώστας (46' Ιωάννου), Ρώσσιος Λ., Παππάς Ακ., Χουλιάρας (88' Παππάς), Γκανάρας, Νίκου (46' Θειόπουλος)

ΑΕ Καμπής (Θεοδώρου) : Γεροδήμος, Στέργιος, Σταμάτης Δ. (23' Σταμάτης Σ.), Τζουμάκας Κ., Θεοδώρου, Πλακιάς, Μουσιωτίτσας, Τζούκας (46' Γόγολος), Δήμος Π., Νίκαρης, Τζουμάκας Δ.