Ισοπαλία για Ακροποταμιά και Άρτα 2013

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Ακροποταμιά και Άρτα 2013 μένοντας στο 2-2.

Στην ισοπαλία έμειναν Ακράτητος Ακροποταμιάς και Άρτα 2013, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο τελευταίο λεπτό, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας. Ο Ακράτητος απείλησε πρώτος, στο 10ο λεπτό, με το Φάκο όμως να νικιέται σε τετ α τετ από τον Τάτση, για να ανοίξει το σκορ η Άρτα 2013 στο 19ο λεπτό, με τον Κατσαρό, μετά την απόκρουση του Τατσιόπουλου σε σουτ του Κοίλια να γράφει στην επαναφορά, το 0-1.  Η Ακροποταμιά έψαξε την ισοφάριση και μετά από μια καλή στιγμή με το Ρίζο, ισοφάρισε στο 58ο λεπτό, όταν μετά από κερδισμένο πέναλτι του Πάνου, ο Φάκος από την άσπρη βούλα έγραψε το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι δεν άργησαν να πάρουν ξανά το προβάδισμα στο σκορ, με τον Παπαχρήστο με σουτ έξω από την περιοχή, στο 68ο λεπτό, να γράφει το 1-2. Η Άρτα 2013 έχοντας το μομέντουμ, έψαξε και τρίτο γκολ, όμως ήταν αναποτελεσματική στην τελική προσπάθεια, χάνοντας ευκαιρίες με τους Βλάχα και Παπαχρήστο, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Κοίλια. Τελικώς, η μπάλα τους τιμώρησε αφού οι γηπεδούχοι στο 90ο λεπτό, πήραν την ισοπαλία, με τον Πάνο, μετά από σέντρα του Κρίκα, με κεφαλιά, να γράφει το τελικό 2-2

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Πολύζος Αλκίνοος

Ακράτητος Ακροποταμιάς : Τατσιόπουλος, Βαγγελής, Μπόνιος (80' Σεϊμένης), Μπίτζος, Κώστας, Σμύρης, Ρίζος, Γρίβας, Κρίκας, Φάκος, Πάνος

Άρτα 2013 (Θόδης) : Τάτσης, Κοίλιας, Παπαχρηστάκης (73' Βλάχας), Ρώιμπας, Κουτρούμπας, Ζαρκάδας, Γούλας, Κατσαρός, Κουμπούρας (71' Παπαχρήστος), Γκούβας, Βάνας