Η ήττα από την ΑΕ Καραϊσκάκη δε χάλασε τη φιέστα του Παναμβρακικού (video)

Embed video:

Στο βίντεο μπορείτε να παρακολουθήσετε ολόκληρο τον αγώνα, όπως τον κάλυψε η Εφημερίδα Μαΐστρος (e-maistros.gr).

Πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα η φιέστα του Πρωταθλητή Αιτωλοακαρνανίας Παναμβρακικού Μπούκας. Πριν την απονομή προηγήθηκε φιλικός αγώνας ανάμεσα στον Παναμβρακικό και την ΑΕ Καραϊσκάκης, ο οποίος για την ιστορία έληξε με σκορ 0-4 υπέρ της αρτινής μας ομάδας. Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Ευαγγέλουμε σουτ μετά από σέντρα του Ηλία. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν λίγα λεπτά αργότερα, όμως ο Τσιούνης απέναντι από τον Ραχιώτη σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 22' ο Γυφτοκώστας με σουτ έξω από την περιοχή και με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού σημείωσε το 0-2. Στο 28' ήταν η σειρά του Παπανίκου με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή να στείλει τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας και να πετύχει το 0-3. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 30' ο Ευαγγέλου, ο οποίος αφού έκλεψε τη μπάλα από τους αντίπαλους αμυντικούς σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-4. Στο β' ημίχρονο ο Καραϊσκάκης συνέχισε να έχει την κατοχή, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ακόμα ένα οριζόντιο δοκάρι λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης σε κεφαλιά του Κηρόσιμου.

Μετά το φιλικό παιχνίδι ο Πρόεδρος του Παναμβρακικού κ. Μάρκος Φουρλάνης ευχαρίστησε όσους βοήθησαν την ομάδα και συνέβαλαν σε αυτή την τεράστια επιτυχία του Παναμβρακικού. Ακολούθησαν βραβεύσεις σε τοπικούς παράγοντες και ποδοσφαιριστές, ενώ την απονομή του κυπέλλου και των μεταλλίων στους παίκτες της ομάδας έκανε ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας κ. Παναγιώτης Παπαχρήστος.

Παναμβρακικός Μπούκας (Ξανθόπουλος): Φωτόπουλος, Βασιλάρης, Κάκκος, Κοκώνης Ε., Μπαλάφας, Σαμψώνας, Τσιούνης Α., Δράκος, Τσιούνης Π., Καβαλλάρης Κ., Κοκώνης Σ.
αγωνίστηκαν και οι: Ρόκκος, Καβαλλάρης Α., Παππάς, Μπεκατώρος, Λαγοπάτης, Κηρόσιμος, Μάνθος, Παπαλέξης, Μακρής, Τζουλιάνο Μούτσα

ΑΕ Καραϊσκάκης (Θεοδοσιάδης): Ραχιώτης, Ηλίας, Λάμπρου, Αβραμίδης, Κόλλινς, Ντατίδης, Παπανίκου, Γυφτοκώστας, Ζυγκερίδης, Ευαγγέλου, Μπεκατώρος
αγωνίστηκαν και οι: Νίκου, Χαρτσιάς, Τσάκαλος, Καραγιαννίδης