Φιλικό ξεμούδιασμα για τον Καραϊσκάκη κόντρα στο Κλειδί

Στο πρώτο του φιλικό ματς της σεζόν, ο Καραϊσκάκης επικράτησε με 5-0 του Κλειδίου, που στάθηκε εξαιρετικά, για τη διαφορά δυναμικότητας των ομάδων.

Δε δυσκολεύτηκε ο Καραϊσκάκης να επικρατήσει στο πρώτο φιλικό ματς της σεζόν, κόντρα στο αξιόμαχο Κλειδί, με το ευρύ 5-0. Στο πρώτο 20λεπτο, ο Καραϊσκάκης πατούσε καλύτερα στο γήπεδο του Δημαριού, και απείλησε σε τέσσερις περιπτώσεις με τους Τσούτση, Ρεμπάγκουκα, Νταλακούρα και Γιαννιώτη, χωρίς να μπορέσει να βρει δίχτυα, ενώ το Κλειδί σε δύο περιπτώσεις στην κόντρα απείλησε με τους Μίγδο και Αντωνίου να κόβονται τελευταία στιγμή. Στο 30ο λεπτό, ήρθε το 0-1, όταν μετά από κακή συνεννόηση, ο Καζέλης έγινε κάτοχος της μπάλας και με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου ακολούθησαν δύο φάσεις με τους Γυφτοκώστα και Τσούτση που δεν έγιναν γκολ, με το 0-1 να παραμένει, και το Κλειδί να παρουσιάζει αξιοπρεπέστατη εικόνα δεδομένης της διαφοράς τριών κατηγοριών των δύο ομάδων.

Στο δεύτερο μέρος, ο Καραϊσκάκης, με μεγάλη αποτελεσματικότητα, έφτασε σε ευρύ σκορ, με το Δερμιτζάκη με πλασέ στο 57ο λεπτό να γράφει το 0-2. Στο 62ο λεπτό, ο Στέφανος Δήμος σούταρε λίγο άουτ για το Κλειδί, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ωραίο σουτ του Λουίς Φελίπε έδιωξε εντυπωσιακά ο Μπόνιας. Ο γκολκίπερ του Κλειδίου στο 70ο λεπτό απόκρουσε ασθενώς και με ωραίο γυριστό ο Λουίς Φελίπε έγραψε το 0-3. Ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός στο 78ο λεπτό, βρήκε το Μαργώνη σε πλάγια θέση και εκείνος πήρε μέτρα και πλάσαρε για το 0-4. Δύο λεπτά αργότερα, ο νεαρός μέσος του Καραϊσκάκη διπλασίασε τα τέρματά του, όταν μετά από ωραία επίθεση και νέα ασίστ του Λουίς Φελίπε, με σουτ στο "παραθυράκι" του Μπόνια, διαμόρφωσε το τελικό 0-5. Αύριο θα υπάρξει πλούσιο φωτορεπορτάζ, καθώς και στιγμιότυπα με τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού.

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Λιόλιος, Δήμος Π., Μανιφάβας Β., Πέτσας, Μανιφάβας Στ., Κατσαρός, Φελέκης, Μίγδος, Δήμος Στ., Χάρος, Αντωνίου
έπαιξαν και οι : Σαγάνης, Δράκος, Καλαμπούκης, Γράδος, Τσιγαρίδας, Μπόνιας, Βασιλάκης, Δήμητσας

Καραϊσκάκης (Μπέλας) : Μπουργάνης, Παπανίκου, Παππάς, Γιαννιώτης, Νταλακούρας, Καζέλης, Γυφτοκώστας, Ρεμπάγκουκα, Μαργώνης, Τσούτσης, Χατζηδίμπας
έπαιξαν και οι : Γαλεάδης, Σοϊλεμέζογλου, Λουίς Φελίπε, Eνγκομπά, Τάμπας