Φιλικό "διπλό" της Δόξας στο Ξηροβούνι

Με 2-3 επικράτησε της ΑΕ Ξηροβουνίου, η Δόξα, σε φιλικό ματς.

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη χτες στο γήπεδο της Καμπής, η Δόξα επικράτησε της ΑΕΞ, με 2-3. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με ωραίο σουτ του Μπιθυκούκη, στο 25ο λεπτό, για να γράψει το 1-1 στο 52ο λεπτό, με προβολή ο Νάτσιος για τους γηπεδούχους. Τρία λεπτά αργότερα, ο Κορέλης κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Καλόγηρος, για το 1-2, για να φέρει εκ νέου το ματς στα ίσα στο 65', ο Κωλέτσος, με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε και πάλι ο Καλόγηρος, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, στο 76', με διαγώνιο σουτ.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Παπανίκος Βαγγέλης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς) : Παπαχαρίσης, Νούτσος, Κοσταντίνι, Νάτσιος, Τσώλης, Βίτσιος, Γκαρτζώνης, Θεοδωρής, Δόσης, Νταλάκας, Τζούκας
έπαιξαν και οι : Μπαλάφας, Κωλέτσος, Μανθιός, Σιαμέτης

Δόξα Άρτας (Νίκος) : Νάσης, Πατσιαβούρας, Τσίρκας, Αράπης, Κάλλιας, Τσιάτσος, Οικονόμου, Καλόγηρος, Κορέλης, Ζήσης, Μπιθυκούκης
έπαιξαν και οι : Πατσόγας, Χριστοφόρου, Στέργιος, Νούτσος, Κουμπούρας, Καραμάνης, Παπαδημητρίου, Πουσκούλογλου, Κούρα, Κοσσυβάκης

Φωτορεπορτάζ από το φιλικό παιχνίδι ΕΔΩ.