«Φιλική τεσσάρα» του Καραϊσκάκη στον Παναγρινιακό

Ο Καραϊσκάκης επιβλήθηκε 4-0 του Παναγρινιακού στο Εθνικό Στάδιο Αγρινίου.

Την ευκαιρία να αναμετρηθούν σε φιλική αναμέτρηση ενόψει της έναρξης των πρωταθλημάτων τους είχαν Παναγρινιακός και Καραϊσκάκης, με τον μεν πρώτο να έχει ρεπό στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής, ενώ την αρτινή ομάδα να ευελπιστεί ότι θα ξεπεραστούν τα προβλήματα με τα τηλεοπτικά και η Super League 2 θα ξεκινήσει την επόμενη Κυριακή. Στο αγωνιστικό κομμάτι όπως ήταν φυσικό, μιας και αγωνίζεται σε παραπάνω κατηγορία, ο Καραϊσκάκης είχε την κατοχή και την υπεροχή στο παιχνίδι και επικράτησε με 0-4 στο Εθνικό Στάδιο Αγρινίου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 12', με το σουτ του Σταματή να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, για να αποδώσει η πίεση καρπούς στο 43ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Δερμιτζάκη, ο Ναζίμ πέτυχε το 0-1.

Στην επανάληψη, η αρτινή ομάδα ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, με τον Τάμπα στο 48ο λεπτό να σεντράρει και τον Δερμιτζάκη από δημιουργός να γίνεται σκόρερ για το 0-2. Δύο λεπτά αργότερα, ο Δερμιτζάκης τροφοδότησε τον Ναζίμ, με τον αντίπαλο αμυντικό να γλιτώνει την ομάδα του από βέβαιη παραβίαση της εστίας της ομάδας του πάνω στη γραμμή. Από την εκτέλεση κόρνερ όμως του Δερμιτζάκη, ο Σταματής με κεφαλιά σκόραρε για το 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Γαλεάδης.

Καραϊσκάκης (Τζουκάνοβιτς): Χουάντερσον (55' Μπότσαρης), Τάμπας, Γλυνός, Κλιγγόπουλος, Φετεινίδης (80' Πάνος), Κρισμάρεβιτς (60' Ρουμπανγκούκα), Βαφειάδης (70' Πετράτος), Ναζίμ (70' Κορέλας), Ρούνεϊ (80' Καζέλης), Δερμιτζάκης (60' Γαλεάδης), Σταμάτης (60' Πέδρο)