Φιλική ήττα με «τεσσάρα» για την Αναγέννηση στη Βόνιτσα

Ήττα από τον Αμβρακικό Βόνιτσας με 4-1.

Την ήττα, με σκορ 4-1, λίγες ημέρες μετά τον αποκλεισμό-σοκ στη Φήκη για το Κύπελλο Ελλάδας, γνώρισε η Αναγέννηση Άρτας στη Βόνιτσα, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, πληρώνοντας το κακό της δεύτερο ημίχρονο αλλά και τις ελλείψεις βασικών ποδοσφαιριστών της, δείχνοντας παράλληλα, ότι χρειάζεται ακόμα χρόνο, δουλειά και μεταγραφική ενίσχυση. Συγκεκριμένα η αρτινή ομάδα ταξίδεψε στην Βόνιτσα χωρίς τους Μήτσιο, Παπαρούνη, Σχισμένο, Αναστασιάδη, Μαργώνη και Πάσχο.

Η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ με τον Μπαντή για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι σε 1-1 με τον Ιασωνίδη, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο β' μέρος, ο Αμβρακικός Βόνιτσας, ομάδα που αγωνίζεται στην Α' κατηγορία της ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας και φέτος έχει στόχο να πρωταγωνιστήσει, ήταν ανώτερος και έφτασε στη φιλική νίκη με σκορ 4-1, με δεύτερο τέρμα από τον Ιασωνίδη και των Φέτση και Κυριακίδη.

Την εστία της αρτινής ομάδας υπερασπίστηκε για 35 λεπτά, ένας ποδοσφαιριστής που έχει φορέσει στο παρελθόν ξανά τη φανέλα της Αναγέννησης, ο 28χρονος τερματοφύλακας, Απόστολος Μπακόλας, που μένει να δούμε αν θα αποκτηθεί, ενώ για άλλα τόσα αγωνίστηκε και ένας υπό δοκιμή γκολκίπερ, πριν φορέσει στο τελευταίο εικοσάλεπτο τα γάντια ο νεαρός Σπύρος Μαλίζογλου.

Αναγέννηση Άρτας (Παπανδρέου): Μπακόλας, Μπαντής, Μυσιούδης, Κατσιγιάννης, Γρηγορίου, Κραμπής, Μανιώτης, Μαλτέζος, Μουσιωτίτσας, Παπακίτσος, Μπότσαρης
στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μαλίζογλου, Μπόκος, Τσελά, Γούλας, Αρτέμης, Ντε Μόρα, Κωστάκης