Φιλική ισοπαλιά στην Ανέζα ανάμεσα σε ΠΑΣ και Αναγέννηση

Στην ισοπαλία έμειναν οι δύο ομάδες στο φιλικό παιχνίδι που έδωσαν σήμερα το απόγευμα στην Ανέζα.

Στο α' ημίχρονο και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες να σκοράρουν, με Νίκαρη και Μανθιό να μην μπορούν να νικήσουν τον Γεωργάκη, ενώ για τους γηπεδούχους Παπανδρέου και Παπαγεωργίου στάθηκαν άστοχοι. Στην επανάληψη και στο 57' από κερδισμένο φάουλ του Καλόγηρου, ο Σακκάς εκτέλεσε με το αριστερό και ο Γεωργάκης βρήκε τη ελάχιστα τη μπάλα και με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού αποσόβησε το γκολ, ενώ νικητής από εκτέλεση φάουλ του Κοτρότσιου βγήκε και ο Ντεκούλης, με ωραία επέμβαση. Ο ΠΑΣ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 75', με σουτ-κεραυνό του Ρούμπου. Η ομάδα της Αναγέννησης Αρταίων, η οποία σήμερα είχε αρκετές και σημαντικές απουσίες, κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα, με τον Καλόγηρο στο 78' να πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Τριαντάφυλλο και αυτός από πλάγια θέση, με σουτ στην απέναντι γωνία να ισοφαρίζει σε 1-1. Τέλος, να σημειώσουμε ότι το παιχνίδι τελείωσε λίγα λεπτά νωρίτερα, καθώς ο διαιτητής εκνευρίστηκε από τις συνεχόμενες διαμαρτυρίες προς το πρόσωπό του.

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς): Γεωργάκης, Αβραμίδης, Μυτικιώτης, Στεργίου, Τσαμπάς Β. Ντούλας Χ., Ρούμπος, Κοτρότσιος, Παπανδρέου, Ζώης, Παπαγεωργίου
αγωνίστηκαν και οι: Ντούλας Ν., Σιώζος Μ., Κωτσαρίνης Γ., Τσαμπάς Κ.

Αναγέννηση Αρταίων (Γούσης): Μπαλαούρας, Τριαντάφυλλος, Δερβίλης, Στέργιος, Σακκάς, Μανθιός, Ρώσσος, Καλόγηρος, Τσαμπάς, Αντωνίου Β., Νίκαρης
αγωνίστηκαν και οι: Ντεκούλης, Γεωργακόπουλος, Παπαθανασίου