«Φιλική» ισοπαλία με 2-2 για Ρακούν και Κορφοβούνι

ΑΣ Ρακούν και ΑΟ Κορφοβουνίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 σε φιλικό παιχνίδι στο γήπεδο "Γ. Γιολδάσης".

Στο χθεσινό φιλικό των δύο ομάδων, τα Ρακούν αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2, ισοφάρισαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα σε 2-2, στο παρθενικό «τεστ» του καλοκαιριού. Οι φιλοξενούμενοι στο φιλικό αγώνα διάρκειας δύο 40λεπτων, προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με τον Ζαγγανά, ο οποίος νίκησε τον Λιόλιο από θέση τετ-α-τετ. Η ομάδα του Κορφοβουνίου ξεκίνησε με γκολ και στο β' μέρος, με τον Θάνο στο 43ο λεπτό να βγάζει ωραία κάθετη πάσα για τον Λάμπρο Σιαφάκα που νίκησε τον Λιόλιο για το 0-2. Όμως οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και στο 52ο λεπτό από πίεση του Καλαντζή και λάθος του Κίτσιου, ο επιθετικός των Ρακούν σε κενή εστία μείωσε σε 1-2. Ο ίδιος παίκτης στο 78ο λεπτό κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Στέφανος Σιαφάκας, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Λιόλιος, Κοντογιάννης, Μακρής, Τυρολόγος, Μάνδαλος, Μερκάϊ, Σιαφάκας Στ., Βήχας, Καραγκούνης, Σακκάς, Μόσιαλος
αγωνίστηκαν και οι: Γκαρτζονίκας, Κανιώτης, Κίτσος, Γεωργάκης, Τσιαμπούλας, Σκουτέλας, Μπούκας, Καλαντζής

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας): Κίτσιος, Κοντοδήμας, Αντωνίου, Τάτσης, Κωνσταντίνου, Βάσιος, Μήτσιος, Μακρής Ν., Μακρής Α., Ζαγγανάς, Βασιλείου
αγωνίστηκαν και οι: Παππάς Α., Παππάς Β., Ντάλας, Θάνος, Μαλέσκος, Θεοδωρής, Σιαφάκας Λ., Πλεύρης Ν., Πλεύρης Χ., Κοντοδήμας Β., Κουτρομάνος, Κομπογιάννης