Ευρεία νίκη του Αχιλλέα κόντρα στον Παναγροτικό

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Αχιλλέας Νεοχωρίου, κόντρα στον Παναγροτικό Αγ. Σπυρίδωνα, με 6-2.

Σε ένα ματς που επί σειρά ετών είχαμε συνηθίσει να αφορά την Α' κατηγορία, ο Αχιλλέας Νεοχωρίου δε δυσκολεύτηκε να επιβληθεί του Παναγροτικού με το ευρύ 6-2, παραμένοντας σταθερά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Στο 11ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ, όταν έπειτα από κάθετη πάσα του Κωσταδήμα, ο Γκυζέλης έσπασε στον Πλακιά που σκόραρε, για το 1-0. Στο 38ο λεπτό, ο Δήμος με σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 44ο λεπτό, ο Κωσταδήμας έδειξε να τελειώνει την υπόθεση νίκη, σκοράροντας με πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής, για το 3-0, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στη διεκδίκηση ενός αποτελέσματος, ένα λεπτό μετά, όταν ο Γείτονας με διπλή προσπάθεια νίκησε το Σιαπέρα, γράφοντας το 3-1.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναγροτικός, μπήκε ακόμα πιο δυνατά στο παιχνίδι μειώνοντας στο γκολ, στο 48ο λεπτό, όταν ο Λάζαρος έκλεψε την μπάλα και σκόραρε για το 3-2. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 70ο λεπτό, πήραν και πάλι προβάδισμα ασφαλείας με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πλακιά. Στο τελευταίο πεντάλεπτο ο Αχιλλέας έδωσε διαστάσεις θριάμβου τη νίκη του, σκοράροντας δύο ακόμα τέρματα. Αρχικά, στο 85ο λεπτό, όταν ο Στόγια νικήθηκε από τον Κωλέτση, και σε δεύτερο χρόνο ο Αρτένις έγραψε το 5-2, για να διαμορφώσει το τελικό 6-2 τρία λεπτά αργότερα, ο Στόγια, με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Πολύζος Κωνσταντίνος

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Σιαπέρας, Δήμου (64' Κολιογιάννης), Πάνος (64' Σπύρου Ν.), Τολιάκης, Κοντούρης, Πλακιάς (89' Νάσο), Στόγια (77' Δήμος), Κολιός, Αρτένις, Κωσταδήμας, Γκυζέλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Κωλέτσης, Συντόσης, Ρώσσιος, Θάνης (77' Μπιρμπίλης), Νάσκαρης, Θεοδώρου, Μένα, Κωλέτσης Χ. (46' Ζαρκαδούλας), Γείτονας, Λάζαρος, Χαλάστρας