Εύκολο πρωινό για τον ΠΑΣ Κομμένου κόντρα στον Καραϊσκάκη

Κανένα πρόβλημα δεν είχε ο ΠΑΣ Κομμένου κόντρα στον ουραγό Καραϊσκάκη, επικρατώντας με 1-7.

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα να κάμψει την αντίσταση της νεανικής ομάδας του Καραϊσκάκης, ο ΠΑΣ Κομμένου, επικρατώντας με 1-7, και μειώνοντας εκ νέου τη διαφορά από την Ανέζα, που έκανε το ρεπό της, στο -1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και είχαν ως πρωταγωνιστή τον Κωσταδήμα που είχε τρία γκολ και ισάριθμες ασίστ. Οι νικητές στο 17o λεπτό, άνοιξαν το σκορ, όταν ο Κωσταδήμας έσπασε την μπάλα στο πέναλτι, και ο Ανδρέας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Το Κομμένο, βρήκε και δεύτερο γκολ, στο 31o λεπτό, όταν ο Κωσταδήμας εκτέλεσε κόρνερ, ο Κοντογιάννης πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί, και βρήκαν μάλλες 5 φορές το δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Καραϊσκάκη να σημειώνει απλά το γκολ της τιμής. Στο 57o λεπτό, μετά από σέντρα του Ρίζου, ο Κωσταδήμας πήρε την κεφαλιά στην περιοχή και έγραψε το 0-3, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 61ο λεπτό αργότερα άλλαξε ωραία την μπάλα με τον Κατσούλη, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-4, και τον Κωσταδήμα να γράφει την τρίτη ασίστ του. Ο Καραϊσκάκης, λίγο αργότερα, είχε την ευκαιρία να μειώσει, όταν ο Τσώλης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Κοντογιάννη, όμως ο Ζιώρης που ανέλαβε την εκτέλεση νικήθηκε από τον Κόπανο, που κράτησε το "μηδέν". Το Κομμένο στο 65ο λεπτό, έφτασε στο πέμπτο γκολ, όταν σέντρα σουτ του Κωσταδήμα, πήρε τροχιά προς την εστία και κατέληξε στα δίχτυα, για το 0-5. Στο 68ο λεπτό, ήταν σειρά του Ρίζου να γράψει το όνομά του στη λίστα των σκόρερς, όταν βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, και με σουτ έγραψε το 0-6, για να κλείσει το χατ-τρικ του ο Κωσταδήμας στο 70ο λεπτό, όταν μετά από παράλληλο γύρισμα και αδυναμία της άμυνας του Καραϊσκάκη να απομακρύνει, έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-7. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν έστω ένα γκολ, στο 75ο λεπτό, με τον Αθανασίου να διαμορφώνει το τελικό 1-7.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Νικολάου Βαγγέλης

ΑΕ Καραϊσκάκης : Τσουπράς, Νίκας (65' Χαλκιάς), Κουτσούκης (75' Παπασπύρου Ε.), Μόγιας, Ζιώρης, Παπασπύρου (57' Κατσάνος), Νικολάου, Αθανασίου, Κλέιντι (65' Ντασκαγιάννης), Χάμα (65' Μπούρας), Τσόλης

ΠΑΣ Κομμένου (Παπαχρήστος) : Κόπανος, Ντάμας, Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης (61' Κόρδας), Νάτσιος Δ., Κοσμάς (69' Μαγγιώρος), Ανδρέας (46' Φάκος), Κωσταδήμας, Νάτσιος Ε., Κατσούλης, Ρίζος