Εύκολο απόγευμα για την Ολυμπιάδα

Δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της Άρτας 2004, η Ολυμπιάδα, με 5-2.

Συνέχισε το νικηφόρο σερί της η Ολυμπιάδα, ελπίζοντας στο καλύτερο δυνατό πλασάρισμα για τα μπαράζ ανόδου. Σήμερα, επικράτησε με 5-2 της νεανικής ομάδας της Άρτας 2004, που δεν κατάφερε να σταθεί αμυντικά όπως θα έπρεπε. Στο 7ο λεπτό, ο Δήμος βρήκε κάθετα τον Γκυζέλη, που αν και νικήθηκε σε πρώτο χρόνο από τον Γκουμπερνάτ, στην επαναφορά έγραψε το 1-0. Στο 32ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια, όταν μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, ο Βασίλης Βίτσιος πλάσαρε εύστοχα το Λάμπρου, για το 1-1. Στο 37ο λεπτό, η Ολυμπιάδα ανέκτησε το προβάδισμα της μετά από προσωπική ενέργεια και τελείωμα του Χαρπαντίδη, για το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν αποτελεσματικοί και σκόραραν ακόμα τρεις φορές, με το Δήμο, με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, με εκτέλεση φάουλ να σημειώνει το 3-1. Στο 66ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης βρήκε με διαγώνια μπαλιά το Γεωργούλα και εκείνος τελείωσε τη φάση, για το 4-1. Στο 80ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 5-1, όταν μετά από προσπάθεια και μπαλιά του Σερβετά, ο Δήμος με πλασέ διπλασίασε τα τέρματά του. Το τελικό 5-2 διαμόρφωσε εκ νέου ο Βασίλης Βίτσιος, σκοράροντας για δεύτερο σερί ματς δύο γκολ, με πλασέ μετά από σέντρα του Νάνου.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Στούπας Παύλος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Παχούλας, Χαρπαντίδης (65' Σερβετάς), Λεκάνης, Παπακώστας, Τσιρώνης (75' Λιόλιος), Γεωργούλας, Γώτας (70' Χεμπέγια), Γκυζέλης (25' Λιώλης), Δήμος, Παπαγιάννης

Άρτα 2004 (Χρήστου) : Γκουμπερνάτ, Μπασιαδήμας, Νάσης, Παπαηλίας, Ράπτης (46' Χαμπηλομάτης), Τσίκος, Βίτσιος Β., Τσόγκας (46' Nάνος), Ευσταθίου, Μάλλιος (64' Παππάς), Βίτσιος Χ. (55' Κωσταβασίλης)