Εύκολη νίκη-πρόκριση για το Σκουφά

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο μέρος, ο Σκουφάς επικράτησε της ΑΕ Ξηροβουνίου με 0-6 και προκρίθηκε στους ημιτελικούς του Κυπέλλου.

Ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο μέρος, ο Σκουφάς Κομποτίου πέρασε από το Ξηροβούνι, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με το ευρύ 0-6, και προκρίθηκε στους "4" του θεσμού του Κυπέλλου "Ηλίας Στύλιος". Στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν μία φορά, με τον Π. Κασελούρη στο 27ο λεπτό, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, μετά από σπάσιμο της μπάλας από τον Παπαγιάννη, και πλασέ, γράφοντας το 0-1.

Στο δεύτερο  μέρος, ο χορός των γκολ άνοιξε μόλις στο 1ο λεπτό, όταν ο Ντάβανος βρέθηκε σε θέση για γκολ και νίκησε τον Αζίς, γράφοντας το 0-2. Στο 52ο λεπτό, ο Μαλτέζος τελείωσε το παιχνίδι με σουτ μέσα από την περιοχή, γράφοντας το 0-3, για να πάρει τη σκυτάλη στο σκοράρισμα στο 63ο λεπτό, ο Στ. Δήμος, όταν με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή, έγραψε το 0-4. Στο 69', ο Μαλτέζος με νέο σουτ μέσα από την περιοχή, σημείωσε το 0-5, γράφοντας για δεύτερη φορά το όνομά του στη λίστα των σκόρερς, για να διαμορφώσει το τελικό 0-6 ο Ντάβανος στο 82ο λεπτό, σκοράροντας με τη σειρά του για δεύτερη φορά στο ματς.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Βουρλόκας Ζάχος - Πανάγος Άγγελος

ΑΕ Ξηροβουνίου (Λαϊνάς) : Αζίς, Κατσάνος (64' Λιόντος), Κατσάνος Α. (73' Λουτσάρης), Σιαπάτης, Θεμελής, Σαραντάρης, Βλάρας, Στέφου (46' Παππάς), Αναστασίου, Τζούκας, Κόρδας

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μπακόλας, Παπαγιάννης, Στράτος, Χεμπέγια (Δήμος Π.), Καρδάσι, Κασελούρης (75' Μούτσιος), Τσούμαλης, Ντάβανος, Δήμος Στ. (64' Κώτσης), Γρηγορίου, Μαλτέζος (54' Κασελούρης Κ.)