Εύκολη νίκη για τον Αχιλλέα

Δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του ΑΟΦ ο Αχιλλέας Νεοχωρίου, με 4-2.

Με 4-2 επικράτησε του ΑΟ Φιλιππιάδας ο Αχιλλέας Νεοχωρίου, παραμένοντας σταθερά και χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 1ο λεπτό του παιχνιδιού, με τον Κωσταδήμα να σκοράρει με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, για το 1-0. Στο 29ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης από σκόρερ έγινε δημιουργός, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Γκυζέλης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 2-0 του Αχιλλέα.

Στο 52ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, όταν με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Παπαλέξης, νίκησε το Σιαπέρα και μείωσε σε 2-1 για την ομάδα του. Ο Αχιλλέας αντέδρασε, και πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα είχε τελειώσει το ματς, σημειώνοντας δύο τέρματα. Αρχικά, στο 58ο λεπτό, ο Κωσταδήμας πάσαρε κάθετα, και ο Δήμος με πλασέ κρέμασε τον Κωνσταντή, γράφοντας το 3-1. Μόλις ένα λεπτό αργότερα, ο πρωταγωνιστής του αγώνα, Κωσταδήμας, με προσωπική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή, πέτυχε το 4-1, δίνοντας προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, ήταν να μειώσουν το δείκτη του σκορ, στο 65', όταν ο Παπαλέξης νικήθηκε σε πρώτο χρόνο από το Σιαπέρα, όμως στην επαναφορά ο Γκίκας με κεφαλιά, έγραψε το τελικό 4-2. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή φάση, με τον Αρτενίς στο 80ο λεπτό να σημαδεύει το δοκάρι και πέντε λεπτά αργότερα, το Σιαπέρα να αποσοβεί σουτ του Μπακοδήμου, με το 4-2 να παραμένει.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Πετσίνης Δημήτρης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Σιαπέρας, Κολιογιάννης (55' Δήμου), Πάνος, Τολιάκης, Κουντούρης, Στόγια (60' Κοστρένι), Κολιός, Αρτενίς, Δήμος (79' Ανδρέας), Κωσταδήμας, Γκυζέλης (60' Σπύρου)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Κωνσταντής, Λιάσκας, Αλεξίου, Ζάχαρης (83' Ευαγγέλου Β.), Αλευρής, Λάμπρου (53' Ρεμπής), Τσοκανάς, Ζάχαρης Ι. (79' Μπακοδήμος), Παπαλέξης, Γκίκας, Ευαγγέλου Χ.