Εύκολη νίκη επί της Μέλισσας για την Καμπή

Δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της Μέλισσας με 4-0, η Καμπή, και να παραμείνει μια ανάσα από την τετράδα.

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στην ελλιπή Μέλισσα η Καμπή, επικρατώντας με 4-0. Οι γηπεδούχοι σκόραραν τρεις φορές από το σημείο του πέναλτι, όλες με το Δήμο που σημείωσε χατ-τρικ, με τη Μέλισσα να δυσκολεύεται να φανεί επιθετικά. Η ΑΕ Καμπής άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό, με το Νίκαρη μέσα στην περιοχή να ανατρέπεται από τον Μπέκα, και το Δήμο να σκοράρει από την άσπρη βούλα του πέναλτι, για το 1-0. Η Μέλισσα δεν μπόρεσε να βρει απάντηση στο γκολ αυτό, και η Καμπή μετά από δύο μακρινά σουτ των Τζουμάκα και Μουσιωτίτσα που δεν απείλησαν, έφτασε σε δεύτερο γκολ στο 45ο λεπτό, όταν μετά από ασυνεννοησία Γκουμπερνάτ και αμυντικών, ο Νίκαρης μπήκε στη φάση και κέρδισε πέναλτι από τον γκολκίπερ της Μέλισσας, το οποίο ο Δήμος μετέτρεψε σε γκολ, σουτάροντας κάτω από το σώμα του Γκουμπερνάτ, για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά σε τρίτο γκολ στο 50ο λεπτό, όμως η γυριστή κεφαλιά του Τζουμάκα στο πρώτο δοκάρι, βρήκε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού. Το 3-0 ήρθε λίγα λεπτά αργότερα, στο 56ο λεπτό, με το Δήμο να ανατρέπεται στην περιοχή, και με τρίτο του πέναλτι στο ματς, να κρίνει την υπόθεση νίκη. Στο 58ο λεπτό, ο Πολύζος είχε ένα ωραίο φάουλ που κατέληξε την εξωτερική πλευρά των διχτύων, για να κλείσει το σκορ στο 67ο λεπτό, ο Νίκαρης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, γράφοντας το 4-0. Η Μέλισσα στη συνέχεια έψαξε το γκολ της τιμής, όμως δυσκολευόταν πολύ να πατήσει στην περιοχή, και στην καλύτερή της φάση, στο 84ο λεπτό, ο Γεροδήμος έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση το πολύ ωραίο μακρινό σουτ του Τσίκου. Η Μέλισσα ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, αφού στο 80', ο Τσόγκας είδε δεύτερη κίτρινη για σκληρό φάουλ στο Μουσιωτίτσα, κάνοντας ακόμα πιο δύσκολη την εξίσωση της εντεκάδας για τον προπονητή του, που βλέπει τις απουσίες να δυσχεραίνουν το έργο του.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Φάντης Δημήτρης

ΑΕ Καμπής : Γεροδήμος, Σταμάτης Σ. (83' Τσούμαλης), Γόγολος, Τζουμάκας Κ., Καλιακάτσος, Πλακιάς (83' Σταμάτης Σωτ.), Παλιάτσος (64' Στέργιος), Τζουμάκας Δ., Δήμος (83' Στούπας), Μουσιωτίτσας, Νίκαρης (69' Σαραντάρης)

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Γκουμπερνάτ, Μπέκας, Σακκάς, Τσόγκας, Δάσκαλος, Μπασιαδήμας, Κακοχρήστος, Τσίκος, Σιατής (60' Ραπούσι), Στασινούλας, Πολύζος