Εύκολη εκτός έδρας νίκη για την Προοδευτική

Δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Παναγροτικού η Προοδευτική, με 0-3.

Μια εύκολη νίκη, κόντρα στον ουραγό του βαθμολογικού πίνακα, Παναγροτικό, κατέκτησε η Προοδευτική. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία στο παιχνίδι, πετυχαίνοντας τρία γκολ και φτάνοντας σχετικά εύκολα στο τρίποντο της νίκης. Η Προοδευτική απείλησε στο δεκάλεπτο με το Ρίζο να βγαίνει δύο φορές σε θέση τετ α τετ σε διάστημα λίγων λεπτών, χωρίς όμως να καταφέρνει να νικήσει το Γείτονα. Στο 18ο λεπτό ήταν σειρά του Τσιγαρίδα να αστοχήσει από καλή θέση, για να φτάσουμε στο 25ο λεπτό, όταν ο ίδιος παίχτης άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έχασαν σε 3-4 περιπτώσεις κλασικές ευκαιρίες να σκοράρουν, για να φτάσουμε στο 60', όταν από όμορφο συνδυασμό των Τσιγαρίδα, Ρίζου και Δημητρίου, ο πρώτος έγραψε το 0-2 για την ομάδα του. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό ο Γαβριήλ Πανέτας, όταν απέναντι από το Γείτονα τον πλάσαρε εύκολα, δίνοντας διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Σιατής Κων/νος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) ; Γείτονας, Μένα, Ζαρκαδούλας, Κατσαμπίρης (74' Κοντογιάννης), Θεοδώρου, Θεοδώρου Ε., Μπάλιας, Τσιόγκας (46' Μαυρομάτης - 57' Ζέρβας), Γείτονας Στ., Λάζαρος, Τσεβρενίδης

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζιάς) : Βάσιος, Κακιώνης, Σκορίλας, Βαλίλης, Ντάκουλας, Καυκιάς, Ρίζος (73' Κάτσινος), Κουτσμπέλας, Δημητρίου, Τσιγαρίδας (71' Πανέτας Γ.), Κουτσούμπας (62' Πανέτας Γαβ.)