Εύκολα την Παραμυθιά ο Αίας

Σε ένα ματς, με φτωχή επιθετική συγκομιδή, ο Αίας επικράτησε της Παραμυθιάς με 59-42.

Και οι δύο ομάδες κατέβηκαν με αρκετές απουσίες στη σύνθεσή τους, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τις περισσότερες. Ο Αίας πήρε διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, πηγαίνοντας μάλιστα στο ημίχρονο με +19. Η διαφορά κυμάνθηκε στα ίδια επίπεδα μέχρι την κόρνα της λήξης, με το τελικό σκορ να είναι 59-42. Κορυφαίοι σκόρερ για τους νικητές οι Τσαμπάς και Παπαμιχαήλ με 15 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους ουραγούς διασώθηκε μόνο ο Ταχιάς, που πάλευε μόνος του και τελείωσε το ματς με 20 πόντους.

Διαιτητές : Καββαδάς - Εδιαρόγλου

Δεκάλεπτα : 15-7, 33-12, 47-19, 59-42

Αίας Άρτας (Παπαμιχαήλ): Γκολομάζος 5, Παπαμιχαήλ 12, Τσαμπάς 15, Τσίκος 4, Σμύρης 8, Ρόβας 9, Γράψας 5(1), Πανέτας, Τάτσης, Κολώνας 1, Σταματούκος

ΚΑΕ Παραμυθιά (Πάνου): Τσίπης 10(1), Κουμαριανός 4, Ταχιάς 20, Πάκος-Τσιάνης 2, Λάτσος 2, Παππάς 4, Μπίκας, Ανδρέου