Εύκολα το 8 στα 8 η Δόξα

Για ένα ημίχρονο κόντραρε τη Δόξα ο Αχιλλέας, με τους γηπεδούχους στο δεύτερο μέρος να ανοίγουν την ψαλίδα του σκορ, φτάνοντας στο 6-0.

Δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα η Δόξα, να επικρατήσει του Αχιλλέα, με 6-0, και να κάνει το 8 στα 8 στο Πρωτάθλημα, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Αν και το γήπεδο "Γεώργιος Γιολδάσης" βρίσκεται σε κατάσταση απογοητευτική και σίγουρα δε βοηθά τις ομάδες που θέλουν να παίξουν ποδόσφαιρο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν για ακόμα ένα ματς να σκοράρουν αρκετά τέρματα. Στο 9ο λεπτό, η Δόξα άνοιξε το σκορ, με τον Ασπροποταμίτη να βρίσκει το Θανάση και τον τελευταίο να σκοράρει για ακόμα ένα ματς, γράφοντας το 1-0. Στο πρώτο μέρος, ο Αχιλλέας στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο, και απείλησε μάλιστα με ισοφάριση στο 44ο λεπτό, όταν ο Κωσταδήμας δεν πρόλαβε παράλληλη μπαλιά τελευταία στιγμή.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 2-0 στο 60ο λεπτό, όταν ο Ασπροποταμίτης εκτέλεσε κόρνερ, ο Οικονόμου έδιωξε, όμως ο Σιλιόγκας με προβολή έγραψε το 2-0 για την ομάδα του. Κάπου εκεί, ο Αχιλλέας έχασε το κίνητρο της ισοφάρισης και η Δόξα, παίζοντας στον ίδιο ρυθμό έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της. Στο 71', ο Θανάσης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα με πλασέ, για να σκοράρει και ο Βελαέτης δύο λεπτά αργότερα, για το 4-0, από τη δεύτερη ασίστ στο ματς, του Θανάση. Στο 81ο λεπτό, ήταν σειρά του Γιάννενα να χριστεί σκόρερ, με σουτ μέσα από την περιοχή, για το 5-0, για να διαμορφώσει στο 85ο λεπτό, το τελικό 6-0 με το δεύτερό του τέρμα στο ματς, ο Σιλιόγκας, μένοντας εκ νέου μόνος πρώτος στον πίνακα των σκόρερς της Α' ΕΠΣΑ.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νούσιας Οδυσσέας - Βατός Παναγιώτης

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Βελαέτης, Τσιγαρίδας, Αράπης, Ζαγγανάς (51' Κάλλιας), Τυρολόγος, Πατσαβούρας (74' Χριστοφόρου), Καλόγηρος (62' Στασινούλας), Θανάσης, Ασπροποταμίτης (66' Γιάννενας), Σιλιόγκας

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Κοσμάς, Νούσιας, Λούλο, Τολιάκης, Δήμου, Βούλγαρης, Νάσο (78' Παππάς), Κατσούλης, Κωσταδήμας, Στόγια