"Εξάρα" της Ολυμπιάδας με χατ-τρικ του Δήμου

Εύκολο απόγευμα είχε η Αγία Παρασκευή κόντρα στα Ρακούν, επικρατώντας με 0-6.

Σε καλή κατάσταση έδειξε η Ολυμπιάδα, ενόψει των μπαράζ που πλησιάζουν, επικρατώντας εύκολα των Ρακούν, με 0-6, έχοντας καθαρίσει το ματς από το πρώτο μέρος. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό, όταν ο Γκυζέλης μετά από ωραία πάσα του Γεωργούλα από θέση τετ α τετ, έγραψε το 0-1. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο φορμαρισμένος Γιώργος Δήμος, και με δύο τέρματα τελείωσε το παιχνίδι. Αρχικά, στο 14ο λεπτό, με πλασέ μετά από πάσα του Γκυζέλη σημείωσε το 0-2, για να γράψει το 0-3 στο 22ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 37ο λεπτό, διαμορφώθηκε το σκορ ημιχρόνου, με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή του Γώτα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με γκολ, όταν ο Γ. Δήμος πλάσαρε, ο Χεμπέγια έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, η οποία όμως είχε ήδη περάσει τη γραμμή, με το Δήμο να κλείνει το χατ-τρικ του. Το τελικό 0-6, διαμορφώθηκε στο 51ο λεπτό, έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια και εύστοχο πλασέ του Γεωργούλα. Ο ρυθμός στη συνέχεια αναμενόμενα έπεσε, με την Ολυμπιάδα να κρατά την κατοχή, και να πλησιάζει σε κάποιες περιπτώσεις σε ακόμα ένα γκολ, χωρίς αποτέλεσμα.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Βαρέλης Βασίλης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Κίτσος, Παππάς, Γούσιας, Πλεύρης, Καλαντζής, Κατσαρός, Μακρής, Μαργώνης, Γαλανός, Τζουβάρας, Κατσαρός Μ. (66' Γεωργάκης)

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Χαρπαντίδης, Σερβετάς (46' Χεμπέγια), Λεκάνης, Παπακώστας, Τσιρώνης, Γεωργούλας, Γώτας, Γκυζέλης (53' Παππάς), Δήμος, Παπαγιάννης (46' Παχούλας)