Έβαλε φωτιά στα μπαράζ το Κορφοβούνι

Με τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα ματς, το Κορφοβούνι ανέβηκε στη δεύτερη θέση των μπαράζ ανόδου.

Γερά στο παιχνίδι της ανόδου μπήκε ο ΑΟ Κορφοβουνίου, μετά τη δεύτερη σερί νίκη του στα μπαράζ ανόδου, αυτή τη φορά εκτός έδρας, με σκορ 1-3. Οι φιλοξενούμενοι εκτός των άλλων πήγαν και κόντρα στην κακοδαιμονία των τραυματισμών, καθώς έκαναν τρεις αναγκαστικές αλλαγές στο πρώτο μισό. Στο 2ο λεπτό, ο Βαζούρας απείλησε για πρώτη φορά, σουτάροντας άουτ. Στο 6ο λεπτό, ο Γιάννης Ράμα πλησίασε στο γκολ, έχοντας ένα άστοχο διαγώνιο σουτ, για να έρθει το 0-1 τρία λεπτά αργότερα, όταν μετά από σέντρα του Μπόσμου και απομάκρυνση του Παππά, ο επερχόμενος Κοντοδήμας με σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 18', με τον Αντώνη Ράμα να σουτάρει και να νικιέται από τον Κίτσιο, για να φτάσουν τελικά στην ισοφάριση στο 20', όταν μετά από σύγχυση στην άμυνα του Κορφοβουνίου, ο Σαλτογιάννης με δυνατό σουτ έγραψε το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πολύ νωρίς με σουτ του Μπόσμου που σταμάτησε στον Παππά, για να φτάσουν στο 1-2 στο 56ο λεπτό, με τον Παπαστράτο με γυριστό σουτ. Ο ίδιος παίκτης, λίγο έλειψε λίγα λεπτά αργότερα να διπλασιάσει τα τέρματά του, απέφυγε και τον Παππά, όμως οι αμυντικοί έδιωξαν στη γραμμή. Ο Ολυμπιακός πλησίασε στην ισοφάριση στο 67ο λεπτό, με το Σαλτογιάννη να παίρνει την κεφαλιά, όμως τον Κίτσιο να μπλοκάρει, για να καθαρίσει το ματς στο 85ο λεπτό, ο ΑΟ Κορφοβουνίου, όταν έπειτα από ωραία σέντρα του Ντάλα, ο Καρίνος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-3, δίνοντας άλλο ενδιαφέρον στη μάχη για τη δεύτερη θέση στα Play-off ανόδου.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Πολύζος Κων/νος – Κυριακού Χρήστος

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Τσόγκας) : Παππάς, Παπακώστας (46' Θεμελής Γ.), Σμύρης, Τζιανούμης, Ρώσσιος (65' Ντόκορος), Κωλέτσος, Τόλης, Τζίμας, Ράμα Α. (85' Σμύρης Σ.), Ράμα Γ., Σαλτογιάννης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Κίτσιος, Ζάμπας, Μεγαδούκας, Βασιλείου, Καραντζάς, Βάσιος (65' Ντούλας), Κοκκινέλης (43' λ.τρ. Ντάλας), Σαμαρτζής, Βαζούρας (5' λ.τρ. Καρίνος), Κοντοδήμας (39' λ.τρ. Παπαστράτος), Μπόσμος