Επιβλητική απέναντι στην Ανέζα η Δόξα

Εντυπωσιακή ήταν η Δόξα απέναντι στην Ανέζα, συντρίβοντάς την με 6-0.

Με τους Θανάση και Σιλιόγκα να σημειώνουν αμφότεροι χατ-τρικ, η Δόξα επιβλήθηκε της Ανέζας με το εντυπωσιακό 6-0. Στο 30ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απείλησαν, όταν ο Οικονόμου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Έξι λεπτά μετά, η Δόξα άνοιξε το σκορ, όταν ο Σιλιόγκας με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, έγραψε το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν πολύ αποτελεσματικοί σημειώνοντας πέντε τέρματα και φτάνοντας σε θριαμβευτική νίκη. Στο 49ο λεπτό, ο Βασιλάκης εκτέλεσε φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, όπου βρήκε το Σιλιόγκα που έγραψε το 2-0. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Θανάσης που πέτυχε χατ-τρικ μέσα σε δέκα λεπτά. Αρχικά, στο 68ο λεπτό, έπειτα από πάσα του Βασιλάκη έγραψε το 3-0, ενώ στο 73ο λεπτό, έπειτα συνεργασία με το Βελαέτη πέτυχε το 4-0, για να σκοράρει το 5-0 στο 78ο λεπτό, από προσπάθεια από τα πλάγια και πάσα του Καλόγηρου. Το τελικό 6-0 σημείωσε στο 88ο λεπτό, ο Σιλιόγκας, ολοκληρώνοντας και ο ίδιος το χατ-τρικ του, όταν έφυγε ωραία από δύο αντιπάλους στον κενό χώρο, και πλάσαρε στο τετ α τετ εύστοχα.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Αλευρή Κωνσταντίνα

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νίκου, Τσιγαρίδας, Πατσαβούρας, Αράπης (80' Κουτρουμάνος), Κάλλιας, Τυρολόγος (55' Βελαέτης), Οικονόμου, Καλόγηρος, Θανάσης (80' Τάγκας), Βασιλάκης (73' Δήμος), Σιλιόγκας

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς Μ., Μυτικιώτης, Ρώσσος Ν., Ρώσσιος Γ., Ρούμπος, Χουλιάρας (80' Ντούλας), Ρώσσιος Ε., Σιώζος Ν., Παπανδρέου, Ζώης (60' Ζώης Μ.), Κοτρότσιος