Επιστροφή στις νίκες με ολική ανατροπή για τον ΠΑΣ Κομμένου

Ο ΠΑΣ Κομμένου μετά τις ήττες με Δία Κωστακιών και Αχιλλέα Νεοχωρίου επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα επικρατώντας με 3-2 του Ακράτητου Ακροποταμιάς και εξασφάλισε και μαθηματικά τη συμμετοχή του στα μπαράζ ανόδου στην Α' ΕΠΣ Άρτας.

Η ομάδα του Κομμένου στον χθεσινό αγώνα πήρε την νίκη και το τρίποντο σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι απέναντι στην ομάδα της Ακροποταμιάς με ολική ανατροπή του σκορ. Το συγκρότημα του Χρήστου Καψάλη βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο αφού έχανε με 0-2 μέχρι το 69ο λεπτό, με τους παίκτες της Ακροποταμιάς να επιτυγχάνουν τα τέρματά τους στο 25ο λεπτό, με εκτέλεση φάουλ του Κρίκα που κόντραρε και άλλαξε πορεία και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του ίδιου παίκτη, που προήλθε από χέρι του Παύλου σε σουτ του Μήτσιου. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει στο πρώτο μέρος, όμως στην καλύτερη τους στιγμή ο Κατσούλης με πλασέ σημάδεψε το δοκάρι.

Το σκηνικό του αγώνα στη συνέχεια άλλαξε με τον ΠΑΣ Κομμένου να παίζει σοβαρά και πειθαρχημένα σημειώνοντας τρία γκολ. Στο 70ο λεπτό ο νεοεισελθών Κόρδας έπειτα από βαθιά μπαλιά του Χρήστου Νάτσιου πλάσαρε εύστοχα μειώνοντας σε 1-2, για να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 80ο λεπτό ο Κατσούλης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νάτσιου. Η μεγάλη ανατροπή ολοκληρώθηκε με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, με τον Διονύση Νάτσιο να καταφέρνει και να νικά τον Τζουμανίκα για το 3-2, παρά την προσπάθειά του να αποσοβήσει την ήττα.

Διαιτητής: Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί: Πολύζος Κωνσταντίνος - Παπαμιχαήλ Αποστόλης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Παύλος, Κοντογιάννης, Χαλκιάς, Πάνος (65' Κόρδας), Λάμπρος, Νάτσιος Χ., Νάτσιος Δ., Παππάς Γ., Κατσούλης, Κοσμάς (65' Τσιρογιάννης)

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος): Τζουμανίκας, Σεϊμένης, Κώστας Λ., Τατσιόπουλος, Βαγγελής (80' Φλώρος), Μήτσιος, Τσώλης, Γόγαλης (46' Μπίτζος Α.), Τζουβάρας, Κρίκας, Κώστας Μ.