Επιστροφή στις νίκες για την Καμπή, 1-0 τον Σκουφά

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα της Καμπής, η οποία επικράτησε με 1-0 του Σκουφά Κομποτίου που γνώρισε την 7η ήττα του σε 12 ματς.

Σε ένα ματς με λιγοστές αξιόλογες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, η Καμπή κατάφερε να σκοράρει με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος και να βρεθεί ξανά στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος, έστω και προσωρινά, καθώς υπολείπεται το αυριανό ματς της ΑΕΚΠ με τον ουραγό Παναγροτικό. Στο πρώτο ημίχρονο, επιθετικά φάνηκαν μόνο οι γηπεδούχοι, με τον Πάνο Δήμο να έχει ένα άστοχο πλασέ αλλά και το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στο 23ο λεπτό, που με όμορφο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, περνώντας την πάνω από τον Λουκούμη, για το 1-0.

Στην επανάληψη, η μπάλα παιζόταν και πάλι την περισσότερη ώρα στο χώρο του κέντρου, με τις ομάδες να αδυνατούν να βγάλουν εύκολα φάσεις. Η ΑΕΚ θα μπορούσε να είχε τελειώσει το ματς, όμως Μουσιωτίτσας και Δήμος σούταραν άουτ, ενώ ο Σκουφάς που παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες, είχε επίσης ισάριθμα σουτ από τον Κούση που δεν βρήκαν στόχο. Λίγα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, η ομάδα του Κομποτίου πλησίασε κοντά στην ισοφάριση, όμως ο Δήμου είδε τον Γεροδήμο να πέφτει και να μπλοκάρει στη γωνία το σουτ του.

Διαιτητής: Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Φάντης Δημήτρης

ΑΕ Καμπής: Γεροδήμος, Στέργιος (83' Στούπας), Τζουμάκας Κ., Θάνος, Θεοδώρου (83' Λάκκας), Πλακιάς, Τζουμάκας Δ., Γόγολος, Μουσιωτίτσας, Σταμάτης (62' Τζούκας), Δήμος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Λουκούμης, Μαλτέζος, Κασελούρης Κ., Κασελούρης Π., Κώτσης, Ευαγγέλου, Δήμου, Παπαδόπουλος, Καραδήμας, Μασκλαβάνος, Κούσης